Archive for 22 kwietnia 2014

14.04.2014 spotkaliśmy się w naszych przedszkolnych progach,po raz kolejny  z Teatrem Żywego Słowa z Lublina. Spotkania z teatrem p. Martyny nigdy nie są nudne i banalne, tym razem także oczekiwaliśmy na niespodzianki. "Piękna i bestia" zaczęła się już nietypowo- bajka nie mogła rozpocząć się bez suflera. W naszym spotkaniu została nim p. Bożenka, dzięki jej podpowiedziom przemierzyliśmy w tej historii prawie cały świat- dotarliśmy nawet do … Egiptu! Każdy z nas zna tę historię, a ta chociaż pełna zwrotów akcji, zakończyła się tak jak powinna, czyli szczęśliwie dla wszystkich bohaterów. Spotkania z teatrem, chciaż pełne śmiechu, naszej aktywności ruchowej niejednokrotnie prowokowane przez p. Martynę, uczą nas pełnienia roli widzów, dostarczają okazji do obcowania z żywym słowem. Przedstawienia w wykonaniu tego teatru zawsze zasługują na żywiołową reakcję na hasło "oklaski" zwieńczoną gromkimi, szczerymi brawami.

10.04.2014 grupy dzieci 5-6 letnich brały udział w bardzo ciekawej wycieczce autokarowej do Fabryki Ceramiki Reklamowej "Avant" w Niedrzwicy Kościelnej. Kierownik produkcji p. Dariusz Brzeziński zapoznał dzieci z kolejnymi etapami wyrobu kubków: zalewanie kubka, zalewanie ucha, przyklejanie ucha, czyszczenie kubków, wypalanie kubków w piecu biskwitowym, szkliwienie, czyszczenie kubka, wypalanie w piecu, zdobienie. Dzieci dowiedziały się, że kubek (biała ceramika), którą po szkliwieniu wypala się w temperaturze 1000 stopni C. w piecu ceramicznym, dzięki czemu staje się pełnowartościowym przedmiotem codziennego użytku ( kubeczek). Wycieczka ta bardzo podobała się dzieciom, wszyscy byli zadowoleni.Każdy przedszkolak dostał pamiątkowy ceramiczny kubeczek.

Serdecznie dziękujemy właścicielom i pracownikom firmy "Avant" za zaproszenie i miłą atmosferę. Dzieci z grup  5-6latków i wychowawczynie.

( autorki: B. Krawczyk, B. Pietrzak)

kwiecień 2014
« mar   maj »