Archive for czerwiec 2014

Dnia 27 czerwca, przedszkolaki z grup 5 i 6 latków  razem ze swoimi wychowawczyniami p. Bożeną Krawczyk, p. Urszulą Michalewską oraz p. Bożeną Pietrzak zakończyły rok szkolny przy dumnych nutach Poloneza i z atrybutami absolwenckimi. Dzieci witały wakacje, wspominały wspólnie przeżyte  w przedszkolu chwile, dziękowały za dar serca i przyjaźni swoim wychowawczyniom, p. dyrektor oraz wszystkim pracownikom przedszkola. Było trochę śmiechu, było trochę łez, były obietnice odwiedzin przedszkola po wakacjach i deklaracje bycia dobrymi uczniami w szkole. Przytulaniom i uściskom nie było końca, wzruszenie dotknęło wszystkie serca. Rodzice dziękowali za trud pracy wychowawczej i dydaktycznej, za troskę i czułość, za każdą radosną chwilę swoich dzieci w przedszkolu. P. dyrektor dziękowała z kolei rodzicom za współpracę, dobre rady i wszelką bezinteresowną pomoc. To naprawdę piękne, że jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, że potrafimy tworzyć takie chwile, które w przyszłości będą dobrymi wspomnieniami. WESOŁYCH WAKACJI !!!

Urszula Michalewska

W czwartek, 26.06.2014 o godz. 13.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego w dwóch grupach: dzieci trzyletnich oraz pięcioletnich. Uroczystość rozpoczęła się od powitania rodziców. Najpierw wiersze mówiły i piosenki śpiewały dzieci młodsze, potem swój występ artystyczny rozpoczęły dzieci starsze. Na koniec uroczystości p. dyrektor Zofia – Barbara Gąska przekazała na ręce rodziców podziękowania za współpracę oraz złożyła wakacyjne życzenia. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami przeszły do swoich sal, gdzie otrzymały od swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy.

Mariola Mech

25.06.2014r czterolatki z wychowawczynią p. M. Szymuś zaprosiły do przedszkola znamienitych gości z okazji Dnia Rodziny oraz Zakończenia Roku Przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały swoim Mamom oraz Tatom wiersze i piosenki zawierające najpiękniejsze słowa, życzenia oraz podziękowania za Ich codzienny trud wychowania oraz miłość rodzicielską. Rodzice otrzymali również od dzieci własnoręcznie wykonane prezenty, a, że na Dzień Rodziny składa się oprócz Dnia Matki i Dnia Ojca Dzień Dziecka, rodzice również przygotowali swoim dzieciom zaskakującą niespodziankę. Wykazując się naprawdę sporym talentem plastycznym i pomysłowością przygotowali portret dziecka. Dla dzieci było to naprawdę duże zaskoczenie, a dla rodziców… wspólnie spędzony czas i powrót do czasów, kiedy posługiwali się kredkami.

Tego samego dnia czterolatki żegnały przedszkole. Otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia oddziału, a z ust p. dyrektor Z. Gąska zarówno dzieci, jaki i rodzice usłyszeli podziękowania za wspólnie spędzony rok szkolny oraz życzenia wspaniałych wakacji.

Marzena Szymuś

Tegorocznym, głównym zadaniem naszego przedszkola było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci min. przez obserwowanie i dostrzeganie zmian zachodzących w wybranych środowiskach przyrodniczych. Podsumowaniem realizacji tego zadania było stworzenie galerii prac " Cztery pory roku". Wystawę przygotowały p. B. Krawczyk, M. Mech oraz M. Sapińska. 23.06. nasze przedszkole wypełniły prace plastyczne wykonane różnymi technikami przez dzieci ze wszystkich grup wiekowych. W galerii znalazły się prace o tematyce jesiennej, zimowej, wiosennej oraz letniej. Wszystkie prezentowane prace zachwycają pomysłowością, bogactwem barw oraz elementów charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Autorzy prac – dzieci, nawet nie kryją radości z faktu, że prezentowane są ich "dzieła". Nauczyciele z sentymentem i łezką w oku wracają do chwil i okoliczności, kiedy owe " dzieła" powstawały. Również dla rodziców, czy też gości odwiedzających nasze przedszkole obejrzenie prac jest atrakcyjną formą obcowania ze sztuką. I chociaż autorzy są jeszcze mali, to ta sztuka wcale nie jest przez małe "sz".

Marzena Szymuś

13 czerwca 2014r dwie grupy przedszkolaków pod opieką p. Bożeny Krawczyk oraz p. Urszuli Michalewskiej uczestniczyły w jednostce edukacyjnej poświęconej produkcji filmowej. Dzieci poznały tajniki animacji i dubbingu. Poszerzyły swoje możliwości słownikowe o nowe pojęcia związane ze światem filmu. Były bezpośrednimi uczestnikami tworzenia filmu animowanego, który mogły oglądać pod koniec zajęć. Miejscem spotkania z twórcami filmowymi, było Centrum Kongresowe w Lublinie. Dzieci przy okazji kolejny raz odwiedziły Lublin, przypominając sobie wcześniejsze spotkania z najbliższym swojej miejscowości miastem.

Urszula Michalewska

czerwiec 2014