Archive for 28 października 2014

Za nami druga edycja konkursu plastycznego organizowanego przez nasze przedszkole, pt. "Jesień w różnych środowiskach przyrodniczych", którego ideą było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień. 24.10.2014r komisja konkursowa biorąc pod uwagę kryteria: zgodność z tematem, wkład pracy własnej, estetyka wykonanej pracy, spośród 33 nadesłanych prac wyłoniła następujących zwycięzców , w poszczególnych kategoriach wiekowych :

3 – 4 latki: I miejsce : Kinga Krzewińska (Strzeszkowice), II miejsce : Marek Zdziebłowski (Punkt Przedszkolny w Sobieszczanach), III miejsce : Julia Kret ( Punkt Przedszkolny w Sobieszczanach) ,  wyróżnienie: Jakub Augustyniuk ( Strzeszkowice)

5-6 latki: I miejsce : Agnieszka Pietras ( Przedszkole w Niedrzwicy Dużej), II miejsce : Ewelina Bartoszcze (Przedszkole w Niedrzwicy Dużej), III miejsce: Jan Bogacz (Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej) , wyróżnienie : Marta Sapińska ( Szkoła Podstawowa w Czółnach).

Wszystkim laureatom gratulujemy, dziękując również nauczycielom zaangażowanym w tegoroczną edycję konkursu. Zachęcamy również do obejrzenia nagrodzonych prac w zakładce Konkurs.

22.10.2014r dzieci 5 i 6-letnie, z czterech najstarszych grup naszego przedszkola wyruszyły na spotkanie z teatrem. Wspólnie z wychowawczyniami oraz grupą rodziców, autokarami pojechały do Bełżyc, gdzie w Miejskim Domu Kultury obejrzały przedstawienie pt. "Akademia Pana Kleksa czyli wyobraź sobie wyobraźnię" w wykonaniu warszawskich artystów. Przedstawienie bardzo nam się podobało. Niezwykle żywiołowo reagowaliśmy na przebieg wydarzeń i na kolejnych bohaterów, którzy zachęcali nas do uśmiechu, oklasków, śpiewu a nawet tańca. W pełni zasłużyliśmy na miano najlepszej widowni, a swoją postawą udowodniliśmy, że potrafimy odpowiednio zachować się w miejscu użyteczności publicznej. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, w drodze powrotnej , a później już w przedszkolnych salach wspominaliśmy najlepsze momenty tego naszego magicznego spotkania z teatrem.

Marzena Szymuś

październik 2014