Archive for styczeń 2015

Dnia 28.01.2015 r o godz. 14.00 grupa dzieci 4-letnich przyjmowała w przedszkolu gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki odświętnie ubrane recytowały wiersze indywidualnie i całą grupą, inscenizowały je oraz zatańczyły "Polkę dla Babci" i zaśpiewały pięć piosenek. Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, robili pamiątkowe zdjęcia. Ze wzruszeniem przyjmowali prezenty od swoich pociech. Na zakończenie uroczystości wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku, jaki przygotowali dziadkowie z wdzięczności za przygotowanie inscenizacji.

Mariola Mech

Przedszkolaków zwyczaj taki, że o starszych zawsze dbają

o swych Babciach, o swych Dziadkach oczywiście pamiętają !

Ćwiczą tańce i wierszyki, piosenki śpiewają

robią również upominki, zaproszenia wyklejają

Potem pięknie już ubrani na gości czekają

a gdy goście są w przedszkolu to życzenia im składają

Wyśpiewują, recytują i z dziadkami idą w tan

potem jedzą smakołyki na kolanach u swych babć

To radosny czas dla wszystkich, babć i dziadków, wnuków też

Żyjcie sto lat nam kochani

i zobaczmy się za rok !

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Babciom i Dziadkom za wspólne popołudnie ( 27.01.2015). Spędzone chwile dostarczyły nam wiele radości i wzruszeń. DZIĘKUJEMY !

pięciolatki z wychowawczynią p. Marzeną Szymuś

"Moja Babcia i mój Dziadek – to wspaniali są dziadkowie" – słowa tej piosenki towarzyszyły uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie 3 – 4 latków. Pani Małgorzata Sapińska razem z wnuczkami i wnukami przygotowała część artystyczną dla dostojnych gości. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, zatańczyły Poleczkę. Na zakończenie uroczystości wręczyły kochanym Babciom i Dziadkom upominki po czym wszyscy wspólnie zasiedli do słodko zastawionych stołów. Wszyscy rozmawiali, uśmiechali się do siebie i przytulali. Żyjcie nam Babcie i Dziadkowie 100 lat !

Małgorzata Sapińska

styczeń 2015