Archive for 1 lutego 2015

Bal karnawałowy w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Już na długo przed jego rozpoczęciem, dzieci z rodzicami, obmyślają przebrania , a nasze przedszkolne sale zamieniają się w sale balowe. Nasz tegoroczny bal rozpoczął się tuż po śniadaniu 30.01.2015 r. W gwiezdnej scenerii doszło do wyjątkowych spotkań – wróżki spotkały spidermanów, księżniczki kowbojów, były roboty, zwierzątka, rycerze, piraci, cyganka a nawet… czarownice. Przy muzyce i piosenkach śpiewanych przez panie Urszulę i Ilonę Wnuk tańczyliśmy i pląsali w parach, kółeczkach, wężykach aż do utraty tchu. Chwilowy brak sił regenerowaliśmy na ławeczkach lub podczas wspólnych tańców i zabaw na siedząco. Niektórzy z nas mogli również zaprezentować przed innymi uczestnikami balu swoje umiejętności wokalne i taneczne, za co otrzymali gromkie brawa. Zarówno podczas balu dla dzieci młodszych  jak  i dla grup starszych było mnóstwo radości i zabawy. Po skończonym balu, zmęczeni, ale w jakże doskonałych humorach, udaliśmy się na poczęstunek zorganizowany przez nasze panie kucharki. A potem ….. jeszcze bardzo, bardzo długo wracaliśmy do chwil z balu. Bo przecież " była, była zabawa. tyle się działo […], było głośno, było radośnie, znów przetańczyliśmy prawie cały dzień". Następna taka okazja już za rok ! Z niecierpliwością czekamy….

Marzena Szymuś

luty 2015