Archive for 5 lutego 2015

DSC04687

Popołudnie dn. 30 stycznia 2015 roku,okazało się bajkowym czasem dla Babć i Dziadków zaproszonych na Uroczystość  z racji Ich Święta przez dzieci grup 5 -6 latków naszego przedszkola.. Na scenie GOKSiR, przedszkolaki dziękowały swoim babciom i dziadkom za wszelką dobroć, miłość,poświęcony czas oraz cierpliwość.Wyrazem tych podziękowań było przedstawienie baśniowe, pełne postaci znanych wszystkim bajek i baśni, we wcieleniach których dzieci starały się spełniać marzenia ukochanym dziadkom. To były prawdziwe czary mary, które napełniły serca gości wielką radością . Wrażeniom nie było końca, ponieważ po występie dzieci była cudowna niespodzianka w wykonaniu rodziców, dedykowana swoim rodzicom. Baśniowy nastrój trwał dzięki przedstawianej baśni pt."Królowa Śniegu " .Scena iskrzyła srebrem lodowej krainy, emanowała tajemniczością złowrogich chochlików, grozą żądnych napaści zbójców, to znów piękniała postaciami delikatnych Śnieżynek, pięknych Róż, urodą Królowej Śniegu .Nie zabrakło na niej przesłania o pięknej przyaźni i miłośći, mimo konieczności pokonywania wielu trudności i cierpienia  oraz zakończenia ze szczęśliwym happyendem. Wielkie brawa publiczności były wyrazem podziękowana dla wszystkich wykonawców i osób, które ją zainicjowały i przygotowały.

Autorki uroczystości :p. Bożena i Ula, serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyly się do wielorakiej pomocy, wkładając w nią wiele serca, czasu, emocji i samych siebie.  Aktorami baśni " Królowa Śniegu" byli: Izabela Widomska – Królowa Śniegu, Gerda – Natalia Mierzyńska, Kaj – Piotr Król, Kruk – Agnieszka Wiencko, Renifer – Michał Selegrat, Zbójcy – Ewa Figura, Aneta Łabiga, Tadeusz Wojtyła, Snieżynki – Ewa Rejch, Małgorzata Cwenk, Dorota Rybicka, Edyta Selegrat, Aneta Syroka, Róże i Chochliki – Marzena Wójcik, Agnieszka Hyz, Agnieszka Korba, Magdalena Plewik, Małgorzata Wojtyła, Andersen – Miłosz Mierzyński, Dzieci – Julia Korba, Dorota Pietrzak, Magdalena Wiencko, Hubert Rejch, Antonina Selegrat, Plewik Jakub oraz gościnnie kuzynka Antosi Selegrat. Serdecznie dziękujemy Bartłomiejowi Bednarzowi za obsługę sprzętu muzycznego, udostępnionego przez GOKSiR oraz Arkadiuszowi Socha za filmowanie tego wydarzenia.

Urszula Michalewska i Bożena Krawczyk

luty 2015