Archive for marzec 2015

Święta Wielkanocne tuż, tuż, dlatego nasze przedszkole wypełniają licznie wykonane przez dzieci z poszczególnych grup wiekowych ozdoby charakteryzujące te święta – baranki, koguciki, pisanki…, a z sal dobiegają piosenki o świątecznym czasie. Z tej okazji grupa pięciolatków 31.03.2015 r gościła p. Małgorzatę Figura, która zaprezentowała dzieciom własnoręcznie wykonane na szydełku serwety, kurki, baranki i zajączki. Dzieci poznały narzędzia jej pracy, miały okazje do rozmów, zadawania pytań, obserwowania sposobu wykonania wielkanocnych zwierzątek i ozdób, oraz swobodnej nimi zabawy. Na naszych oczach powstała również jedna z nich – a mianowicie barwna kurka, baranek natomiast zyskał bardzo pokręcone rogi. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i dostarczyło wszystkim dużo radości.

Serdecznie dziękujemy p. Małgosi za spotkanie i przybliżenie tradycji wielkanocnych – pięciolatki z wychowawczynią p. Marzeną Szymuś

Marzena Szymuś

25 marca 2015 r,  dzieci z grupy czterolatków były na wycieczce w Bełżycach, na spektaklu pt. "Szkatułka Krasnala Chichotka". Był to pierwszy wspólny wyjazd dzieci z tej grupy, dlatego dla niektórych ważny był sam wyjazd a nie cel wycieczki. Tak jak zachwycał dzieci " duży autokar" tak i wygląd teatru, w którym większość przedszkolaków była po raz pierwszy. Dzieci podziwiały piękne dekoracje, kolorowe kostiumy oraz wesołe piosenki, które śpiewały wspólnie z artystami. Po zakończonym spektaklu wszyscy wracali do przedszkola zmęczeni, ale i zadowoleni.

Mariola Mech

"Marzanno, Marzanno ty panno zimowa, my Cię dziś spalimy , bo nie chcemy zimy"… Z takimi okrzykami wszystkie dzieci z naszego przedszkola przeszły na plac przedszkolny i wyznaczonym miejscu spaliły przygotowaną wcześniej kukłę Marzanny. Następnie odśpiewały piosenki o Marzannie i nadchodzącej Wiośnie, pilnując aby Marzanna bezpiecznie spaliła się do końca. Tego dnia szukaliśmy również oznak wiosny – znaleźliśmy ich podczas spacerów naprawdę wiele. WITAJ WIOSNO !

Magdalena Hawrył, Bożena Krawczyk

Włączenie się w kiermasz wielkanocny to dla naszych przedszkolaków już tradycja. W tym roku również, 22.03.2015r, nie zawiedliśmy organizatorów tego przedsięwzięcia, czyli GOKSiR. Dzieci z trzech grup przedszkolnych – 3 latki z p. Małgosią Sapińską, 4 latki z p. Mariolą Mech oraz 5 latki z p. Marzeną Szymuś przygotowały ozdoby wielkanocne, które wyeksponowano na specjalnym stoisku, gdzie w czasie kiermaszu mogli je oglądać i podziwiać odwiedzający GOKSiR. Ponadto dzieci z grupy 5 latków pod opieką p. Marzeny Szymuś zaprezentowały licznie zgromadzonej widowni program śpiewno- taneczny. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej – o pisankach, święceniu pokarmów, lanym poniedziałku. Nie zabrakło również tańców ludowych, takich jak "Walcerek i Wisielak", "Marynecka", "Kowal" czy "Krakowiak". Dzieci złożyły także wszystkim świąteczne życzenia. Za występ zostaliśmy nagrodzeni podziękowaniami , gromkimi brawami od widowni oraz słodkim upominkiem od organizatorów.

Marzena Szymuś

Każde nasze przedszkolne spotkanie z teatrem objazdowym p. Martyny to gwarancja dobrego humoru i niespodzianek. Tak też było i tym razem. 18.03.2015 r przedszkolaki "zmierzyły" się z przedstawieniem pt. "Kot w butach". Bajka niby dobrze wszystkim znana, ale ta wersja była dla nas jak zwykle zaskakująca… W czasie przedstawienia byliśmy bardzo aktywnymi widzami, mieliśmy wpływ na przebieg akcji, a niektórzy z nas wcielali się w wybrane role. Te spotkania są dla nas wspaniałą przygodą. Taką, na jaką czeka się już od chwili podziękowania za występ szczerymi, gromkimi brawami. Dlatego czekamy już na kolejne spotkanie z tym teatrem w naszych przedszkolnych progach.

marzec 2015
« lut   kw. »