Archive for 28 maja 2015

Dnia 27.05.2015 r. grupa 3-4 latków razem ze swoją wychowawczynią p. Małgosią Sapińską przygotowała "Uroczyste śpiewanko" z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Uroczystość odbyła się w naszym przedszkolu o godz. 14.30. Rodzice przybyli w 100%. Uświetnieniem całego występu, gdzie dzieci śpiewały, tańczyły i mówiły wiersze, była niespodzianka. Był to koncert 4-latka Szymona Pawłowskiego i jego taty P. Pawła. Szymon grał na perkusji, zaś jego tata na gitarze elektrycznej. Koncert grany na żywo, utwory własne, odbiór przez publiczność – nieprzeciętny ! Za ten wspaniały występ wszyscy dziękowali artystom brawami. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom papierowe tulipany oraz własnoręcznie malowane ramki a w nich zdjęcia dzieci wykonane przez p. Piotra Reszkę. Uśmiechy, rozmowy i poczęstunek przygotowany przez P. Ulę Pawłowską i Radę Rodziców zakończyły uroczystość.

Dziękuję mamom  za zorganizowanie poczęstunku oraz wszystkim gościom za przybycie.

Małgorzata Sapińska

Piosenki są nieodzownym towarzyszem w całym naszym życiu. Nucimy je podczas wykonywanej przez nas pracy, śpiewamy wspólnie z wokalistami/wokalistkami słuchając radia… Dzieci uczą się ich w czasie pobytu w przedszkolu przy okazji realizowanych treści, z okazji uroczystości czy  świąt. Poznają piosenki, które towarzyszyły nam dorosłym, kiedy byliśmy dziećmi oraz te współczesne, wybrane z jakże bogatych zasobów wydawnictw muzycznych i prezentują je spontanicznie oraz w czasie planowanych spotkań czy uroczystości. Piosenka przedszkolna od siedmiu lat ma w naszej miejscowości swoje święto. Grono Pedagogiczne naszego przedszkola jest inicjatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Zielona Nutka", króry na stałe wpisał się w ofertę imprez kulturalnych GOKSiR. "Zielona Nutka" nie ma charakteru konkursu, więc pozbawienie go elementu rywalizacji sprawia, że wszystkie zgromadzone grupy przedszkolne z terenu gminy bawią się tego dnia wyśmienicie. 22.05.2015 r. grupy 3-4, 4, 5, 5-6  i 6-latków z wychowawczyniami p. Małgosią Sapińską, p.Mariolą Mech, p. Marzeną Szymuś, p. Urszulą Michalewską, p. Magdaleną Hawrył, p. Bożeną Pietrzak i wsparciem rodziców godnie reprezentowały nasze przedszkole w tym przedsięwzięciu. Dzieci śpiewały piosenki bardzo im bliskie – o żabkach, kredkach, książkach, czystości, owocach, żabce modelce… Nagrodzeni brawami od pozostałych uczestników, zgromadzonej w sali GOKSiR widowni, z podarunkami od organizatorów oraz pamiątkowymi dyplomami wróciliśmy do przedszkola w doskonałych nastrojach, mocno… rozśpiewani. Bo wiemy przecież, że "piosenka jest dobra na wszystko…"

Marzena Szymuś

maj 2015