Archive for czerwiec 2015

25 czerwca 2015 r. grupa 6 – latków udała się na pieszą wycieczkę do Urzędu Gminy w Niedrzwicy Dużej. Przewodnikiem dzieci był P. Bartosz Dąbrowski pełniący funkcję vice wójta oraz zajmujący się promocją naszej gminy. Podczas spotkania dzieci zobaczyły wiele pomieszczeń, do których mogą przychodzić mieszkańcy gminy z poszczególnymi problemami. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w gabinecie P. wójta Adama Kuny, gdzie po krótkiej prezentacji roli, jaką P. wójt pełni w gminie, dzieci mogły zadawać mu pytania lub odpowiadały na pytania wójta. Następnie dzieci zapoznały się z pracą p. skarbnik, p. geodety, p. informatyka, urzędników stanu cywilnego, urzędników do spraw bezpieczeństwa drogowego, ochrony środowiska oraz urzędników zajmujących się planem zagospodarowania przestrzennego. Dzieci zobaczyły nową mapę z zarysem przebiegu nowej obwodnicy. Dzieci były bardzo zaciekawione przekazywanymi informacjami.  Na pamiątkę wizyty każde z dzieci otrzymało pamiątkowe gadżety z logo gminy- min.        " smycze", oraz słodycze. Ponadto na ręce p. Magdaleny Hawrył – wychowawczyni dzieci,   złożona została świnka skarbonka i katalog z zabawkami na plac zabaw.

Serdecznie dziękujemy P. Bartoszowi Dąbrowskiemu za poświęcony czas, który w bardzo przystępny sposób zapoznał nas z instytucją oraz pracownikami Urzędu Gminy w Niedrzwicy Dużej. Dziękujemy również wszystkim pracownikom za tak ciepłe    i miłe przyjęcie.

Magdalena Hawrył z grupą sześciolatków

24 czerwca 2015 r.  grupa 4- latków była na wycieczce w "Alfa – Becie". Zaprosili nas rodzice Grzesia D. , za co im serdecznie dziękujemy. " Alfa – Bet" jako producent betonu i wyrobów budowlanych ma dużo "sprzętu" budowlanego. Gospodarze zorganizowali nam pokaz pojazdów budowlanych w bardzo bezpieczny sposób. Na placu czekały na nas dwa wózki widłowe, mała i duża koparka oraz betoniarka. Dzieci wsiadały do środka pojazdów, poruszały kierownicą, włączały sygnalizatory świetlne, ale najatrakcyjniejsze były oczywiście klaksony. Przedszkolaki otrzymały w prezencie soczki i dużo cukierków. DZIĘKUJEMY !

Mariola Mech

18.06.2015 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy czytelniczej. To już III edycja konkursu " Znamy te bajki i baśnie". Konkurs przygotowała P. Małgorzata Sapińska. Do grona jury została zaproszona P. dyrektor Zofia Gąska, P. bibliotekarka Krystyna Gruda oraz przedstawiciel rodziców P. Małgorzata Figura.  W konkursie udział  wzięły trzyosobowe zespoły z każdej grupy przedszkolnej – 3-4 latki: Zuzanna Kloc, Szymon Król, Michał Karasiński; 4 – latki : Olga Poręba, Amelia Juszka, Julia Dziwulska ; 5- latki: Mateusz Wertel, Franciszek Mazurek, Piotr Chamera ; 5- 6 latki : Wiktoria Baran, Karolina Korba, Karol Szymuś; 6-5 latki : Antoni Kowalczyk, Antonina Grochowska, Julia Hyz; 6 – latki: Malwina Mróz, Amelia Markiewicz, Michał Hawrył. Każda z drużyn nadała sobie nazwę. Były "Krasnoludki", "Lego – Ninjago", " Kopciuszek"…  Dzieci losowały i odpowiadały na pytania . Wypowiedzi dzieci były trafne i zadowalające jury. Konkurs nie miał na celu wyróżnienia zwycięzcy, dlatego wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu z równie wysokim poziomem wiedzy, Gratuluję wszystkim tegorocznym uczestnikom.

Małgorzata Sapińska

WP_20150612_033

Zawody naszych rodziców, to jeden  z tematów tegorocznych zajęć dydaktycznych w którym mogła znaleźć się mowa o instytucji straży pożarnej. Dlatego też P. Małgorzata Sapińska zaprosiła P. Karasińskiego- przedstawiciela OSP w Niedrzwicy Dużej. Dnia 12 czerwca grupy przedszkolne 3-4, 4 i 6- latków brały udział w spotkaniu z grupą strażaków, którzy zaprezentowali dzieciom umundurowanie oraz samochód bojowy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – mogły trzymać małą prądownicę z wężem gaśniczym z którego lała się woda. Niespodzianką był pokaz lania wody z armatki umieszczonej na dachu samochodu bojowego. Dzieci stwierdziły, że praca strażaka jest bardzo trudna, ale bardzo ekscytująca i dlatego większość z nich zadeklarowała, że zostanie strażakami. Dziękujemy za wizytę P. Mariuszowi Karasińskiemu, a wszystkim życzymy mało pożarów.

Małgorzata Sapińska

W niedzielę 07.06.2015 r. grupa dzieci sześcioletnich " Kotki" wystąpiła na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez GOKSiR w Niedrzwicy Dużej . Dzieci zaprezentowały dwie piosenki " Owocowy blues" i " Kocham świat". Występ podobał się publiczności, dzieci niemal jak profesjonaliści zaprezentowały swoje  talenty wokalno – taneczne.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za przyprowadzenie dzieci na występ.

Magdalena Hawrył

czerwiec 2015