Archive for 2 lipca 2015

Ostatniego dnia czerwca przedszkolaki grup dzieci 5 – 6 letnich żegnały przedszkole. Część dzieci po wakacjach idzie już do szkoły , część pozostanie jeszcze w swoim ulubionym przedszkolu. Jednak czas wakacyjny należy się wszystkim po ogromnym wkładzie pracy w swoje dorastanie do roli ucznia, starszego przedszkolaka, człowieka świadomego własnych możliwości. W tegorocznym programie artystycznym przygotowanym na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego , dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami : p. Urszulą Michalewską i p. Bożeną Krawczyk , zaprosiły wszystkich przybyłych na tę  uroczystość w podróż dookoła świata. Treść przedstawienia , piosenki i tańce oraz przepiękne stroje dzieci ukazywały charakter klimatyczny, kulturowy oraz krajobrazowy poszczególnych rejonów świata, od Afryki przez Europę, aż do "Dalekiej Północy". Po " dalekiej podróży" był czas na "powrót" do ukochanej Ojczyzny, gdzie: "od łąk mokrych bocian leci, kundel Brysio zagarnia owce siwe, a koń bujną wstrząsa grzywą i od stajni rży"… Wartość swojego kraju dzieci przedstawiły w pięknej pieśni pt "Ojczyzna" "Polce Lubelskiej", strojach . Ach cóż to była za podróż. Można by rozmarzyć się na dłużej. Zakończeniem programu była prezentacja przez dzieci "przedszkolnej fotografii", wykonanej w formie narysowanych przez siebie autoportretów oraz portretów swoich pań przy piosence pod  tym samym tytułem . Później był czas na spotkania w swoich salach z wychowawczyniami , rozdanie dyplomów, upominków, tysiąca całusków, przytulania i łzy rozstania. Nie mogę też nie wspomnieć o słowach wypowiedzianych do dzieci i rodziców przez p. dyrektor przedszkola Barbarę Gąska oraz zaproszonego gościa p. vice wójta gminy Bartosza Dąbrowskiego , o podziękowaniach dla rodziców za współpracę z przedszkolem na wielopłaszczyznowym polu działania… i życzenia zdrowych, bezpiecznych i słonecznych  wakacji. Dziękujemy i życzymy dorosłym i dzieciom , aby sprawili sobie piękne dni, cieszyli się wszystkim i wszystkimi, dziwili się światu, miłości i życiu, bo urlop to piękne dni w spokoju dla siebie samego i dla ludzi, którzy są z nami .

Wszelkiej szczęśliwości życzą Ula Michalewska i Bożena Krawczyk.

W godzinach przedpołudniowych dnia 12 czerwca dwie grupy przedszkolne 5 – 6 latków pod opieką pań: Bożeny Krawczyk i Urszuli Michalewskiej gościły rodziców na Uroczystości Dnia Rodziny , w użyczonej na tę chwilę przez GOKSiR sali widowiskowej. Czas wzruszeń rozpoczął się już od momentu pierwszej pieśni " O Matce", podczas której na scenę weszły odświętnie ubrane przedszkolaki. Uroczystość rozpoczęła się od niespodzianki przygotowanej kilka dni wcześniej przez dzieci – projekcji filmowej, w której dzieci wypowiadały się za co kochają swoich rodziców. Następnie w koncercie słowno- muzycznym dzieci wyrażały swoje najpiękniejsze uczucia do swoich mam i tatusiów. Wzruszenia do łez były obustronne, gdyż ponownie do głębi zrozumieliśmy jak bardzo potrzebna jest w życiu każdego człowieka rodzina, która jest prawdziwym domem i miłością, radością istnienia i w której wszyscy możemy rosnąć i dojrzewać i stawać się szczęśliwsi. Dopełnieniem podziękowań były przygotowane przez dzieci upominki, wręczone podczas piosenki pt " Wspaniałych rodziców mam" . Dziękujemy sobie wzajemnie za ten  cudowny czas wzruszeń.

Urszula Michalewska i Bożena Krawczyk

W dniu 09 czerwca wszystkie przedszkolaki naszego przedszkola, zgromadziły się w sali widowiskowej GOKSiR na zaproszenie młodzieży gimnazjalnej oraz ich nauczycieli, by obejrzeć przygotowaną przez nich teatralną wersję dawnej polskiej baśni literackiej autorstwa Marii Konopnickiej " O Krasnoludkach i Sierotce Marysi" Po chwili scena zatętniła życiem: przepychem dekoracji, barwnych postaci oraz muzyką i piosenkami. Piękna gra aktorska utalentowanej młodzieży przeniosła nas w świat mityczno – baśniowy a zarazem bardzo realny, ukazując ważne wartości życzliwości ludzkiej, szacunku do pracy a także umiłowanie do piękna przyrody. Z serca dziękujemy w imieniu przedszkolaków i ich wychowawczyń nauczycielom gimnazjum p. Katarzynie Sochan, p. Dorocie Rusek, p. Katarzynie Bartnik oraz młodzieży gimnazjalnej klas I i II za wspaniałe wrażenia emocjonalne i estetyczne towarzyszące nam podczas oglądania teatralnego przedstawienia tej pięknej polskiej baśni.

Urszula Michalewska

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015 w grupach młodszych naszego przedszkola, odbyło się 29.06.2015 o godzinie 10.30.

Na początku spotkania P. Dyrektor Barbara Gąska powitała zebranych rodziców i przedszkolaki, podziękowała rodzicom za aktywny udział w życiu przedszkola,  następnie w wakacyjnej scenerii dzieci z grup 3,4 – latków i 4 – latków zaprezentowały swoje umiejętnośći. 3,4 – latki zaśpiewały wakacyjne piosenki, wyrecytowały wiersze oraz zatańczyły tańce jak prawdziwe "starszaki", którymi na pewno będą już w nowym roku przedszkolnym. Dzieci z grupy 4 – latków na uroczyste zakończenie zaprezentowały piosenki, których uczyły się w róznych porach roku m.in. "Pory roku", "Dary jesieni", "Tupu, tup po śniegu", "Wiosna tuż, tuż" oraz "Wakacji czas". Również recytacja wierszy była związana z porami roku, a w związku z tym z każdym miesiącem. Całe przedstawienie było przeplatane tańcami: "Polką", "Minuszką", "Prava laska", które sprawiły dzieciom dużo radości.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy udanych wakacji i nowej, pozytywnej enerii we wrześniu: nauczycielki oraz pracownicy przedszkola. (autor M. Maik, M. Mech)

lipiec 2015
« cze   wrz »