Archive for 21 listopada 2015

19 listopada "Słoneczka" z naszego przedszkola, otrzymały list od św. Mikołaja. Tuż po powrocie ze spaceru list przekazała nam p. dyrektor, u której zostawiła go pani listonoszka. Był niezwykły, opakowany w lśniącą czerwoną kopertę, opatrzony pieczęciami Mikołaja. Wewnątrz koperty oprócz listu znaleźliśmy dyplom grzecznych przedszkolaków, kartkę od Elfów i naklejkę, sugerującą Mikołajowi o konieczności zatrzymania się w Niedrzwicy Dużej. W swoim liście, św. Mikołaj podziękował dzieciom za dobre serduszka, oddane pomocy innym. Mikołaj dowiedział się o udziale dzieci w wielu akcjach charytatywnych , a w szczególności poruszyła Go pomoc niesiona przez nasze kochane "Słoneczka" dzieciom chorym, niepełnosprawnym. Patrycja i Kacperek cieszą się już korespondencją od przedszkolaczków, tak bardzo przez nich oczekiwaną. Święty Mikołaj obiecał, że pojawi się wkrótce w naszym przedszkolu, a także w domach dzieci  podczas Świąt Bożego Narodzenia. Czekamy wszyscy na to cudowne spotkanie.

Urszula Michalewska

Przedszkolaki z naszego przedszkola świadomie przeżywały Święto Niepodległości. Przygotowywały się do tego przez wiele dni, poznając historię naszego narodu: dzieje jego powstania, czas panowania pierwszych władców, czas niepodległości, czas walki o wolność Ojczyzny. Bezbłędnie znają "Katechizm małego Polaka", śpiewają hymn narodowy, recytują wiersze o Polsce, śpiewają piosenki o treściach patriotycznych. Znają i nazywają symbole narodowe, znają nazwy największych polskich miast, nazwę polskiego morza i najwyższych gór. Pokazują na mapie Polski miasta nad Wisłą. Wiedzą, kto jest najbliższym sąsiadem Polski, także to, że Polska jest krajem europejskim i należy do Unii Europejskiej. Są świadome tego, że obecnie władzę w kraju sprawuje prezydent i rząd, znają imię i nazwisko obecnego prezydenta. Na Dzień Święta Niepodległości wykonały chorągiewki, udekorowały okna sal przedszkolnych. Są świadome przynależności narodowej.

Urszula Michalewska

Już od września rozpoczęliśmy z wielką radością niesienie pomocy potrzebującym wsparcia w różnym wymiarze. Zbieramy zatem nakrętki dla Centrum Małego Księcia w Lublinie, w listopadzie włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "GÓRA GROSZA", przynosząc codziennie potrzebne pieniądze na budowę domów dla dzieci ich nie mających. Wielka radość wstępuje w każdego z nas , kiedy widzimy, że odpowiednio ukierunkowane i uświadomione o konieczności pomagania innym dzieci, potrafią prawdziwie odczuwać sytuacje potrzebujących i z wielką empatią podchodzą do ich problemów. Przed nami kolejna akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", w tej akcji także będziemy aktywni.

Od dnia 16 listopada, grupa " SŁONECZKA", włączyła się z wielkim entuzjazmem do ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta" , polegającej na pisaniu listów do dzieci niepełnosprawnych. Swoją opieką "Słoneczka", objęły Patrycję oraz Kacperka. Początkowo poznały historię ich choroby, wiedzą na czym polegają dysfunkcje rozwojowe tych dzieci. Poznały ich twarze, zainteresowania. W listach opisały swoje życie przedszkolne , ulubione zabawy, zajęcia, również zainteresowania. Obecnie listy są już zapewne w domach dzieci. W najbliższym czasie do akcji włączą się także inne grupy przedszkolne, o czym szybko poinformujemy wszystkich na naszej stronie. BĄDŹMY ZATEM DOBRZY I DUZI I MALI, MŁODSI I STARSI, DOBRZY DLA SWOICH RODZICÓW, DLA DZIECI, DLA UBOGICH I CIERPIĄCYCH. BĄDŹMY DOBRZY DLA KAŻDEGO.

listopad 2015
« paź   gru »