Archive for styczeń 2016

DSC_0185_1024x680_620x412

Piękny styczniowy wieczór, dnia 16 stycznia 2016 roku. Za oknem puszystość i biel śniegu. Do sali widowiskowej miejscowego GOKSiR-u schodzą się goście: rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków z grup dzieci 4-5 oraz 5-6 latków. Na scenie miasteczko Betlejem, i miejsce narodzin Jezusa – Stajenka Betlejemska. Trwa oczekiwanie na przypomnienie ogromnego wydarzenia: Narodzin Zbawcy. Wybija godzina 16.00. Scena zapełnia się postaciami Aniołów, Pasterzy, Zwierząt, Diabełków. Są też Królowie, Rodziny i Dzieci. Bram miasta strzegą Żołnierze. Mrok Betlejemskiej Nocy rozświetlają lampiony trzymane przez Aniołki, biel ich skrzydeł i Betlejemska Gwiazda. Maryja z Józefem po długiej pieszej podróży z Nazaretu, szukają schronienia właśnie w Betlejem. Maryja czuje, że za chwilę narodzi się Syn Boży, którego ma pod swoim sercem. Św. Józef szuka noclegu. Nie było jednak w Betlejem miejsca dla św. Rodziny. Jezus rodzi się w ubogiej stajence, wśród zwierząt. Ciąg dalszy tej najprawdziwszej historii, wciąż żywej w naszych sercach, odegrały przedszkolaki do końca, wielbiąc Zbawiciela w kolędach, pastorałkach, tańcu i słowie. To był wieczór nas wszystkich, którzy uczestniczyli tak licznie, by nie tylko zobaczyć zdolności artystyczne swoich dzieci, ale także spędzić wspólnie czas, rozważyć w sercu dar narodzin Jezusa i zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy sobie bliscy, bo łączy nas Boża Miłość do ludzkości.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w realizacji wystawienia Jasełek p. dyrektor GOKSiR Izabeli Mazurek, p. Wioletcie Mazur, p. Wiesławowi Brzózka. Cieszymy się bardzo z mile spędzonego czasu, który zagospodarowany został inicjatywą wychowawczyń występujacych grup przedszkolnych; p. Bożenę Krawczyk i p. Urszulę Michalewską.

Urszula Michalewska

P1110134_620x465

22 stycznia grupa Minionków miała zaszczyt zaprezentować przedstawienie pt. „Gdy babcia z dziadkiem byli mali”  wspaniałym gościom – dziadkom, z okazji ich święta. Babcie i Dziadkowie, nie zawiedli małych aktorów i licznie przybyli na uroczystość. Wzruszeniom i śmiechom nie było końca, natomiast głośne oklaski w pełni ucieszyły i nagrodziły wnuków za ich pracę. Pięciolatki przygotowały dla swoich najbliższych upominki w postaci kwiatów i lampionów – dla babć oraz odznak i kalendarzy dla dziadków. Ukoronowaniem uroczystości był wspólny słodki poczęstunek w przygotowaniu, którego pomogły niezawodne mamy przedszkolaków. Wszystkim uczestnikom uroczystości dziękujemy za współpracę i okazane serce, życzymy zdrowia, miłości i samych pomyślnych dni.

Wychowawczynie grupy: M. Maik i M. Mech

P1110083_620x465

20 stycznia 2016 roku w naszym przedszkolu gościliśmy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Załuczu. Przybyli oni odwiedzić najstarsze grupy i zaprezentować swój program artystyczny dotyczący tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi artyści za pomocą takich środków przekazu jak: obraz(dekoracje, stroje, rekwizyty),  muzyka, taniec i śpiew zaprezentowali znaną wszystkim historię narodzin dzieciątka. Wspaniałe przedstawienie wprowadziło małych widzów w zdumienie, a następnie wesoły nastrój. Przedszkolaki nie pozostały obojętne na dziejące się wokół nich wydarzenia i gromkimi brawami nagrodziły aktorów. Następnie same zaprezentowały cudowny taniec aniołków oraz zaśpiewały razem z gośćmi kilka kolęd, na koniec wszyscy w wesołych pląsach melodii „Hej kolęda” razem zatańczyli. Starszaki w podziękowaniu za wizytę wręczyły artystom, samodzielnie wykonane  „Odznaki Przedszkolaków”. To była wyjątkowa wizyta, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Serdecznie dziękujemy Wychowankom oraz Wychowawcom SOS-W w Załuczu za odwiedziny i mile spędzony wspólnie czas.

Jeszcze kilka dni temu przygotowywaliśmy się na powitanie Świąt Bożego Narodzenia, a już za chwilę witać będziemy Nowy 2016 Rok.  Jednak zanim  wkroczymy znowu na " trasę" naszego codziennego, przedszkolnego życia, oddajmy się wspomnieniom, tym z przed kilku dni. Wykonane przez nas dekoracje: stroiki, bombki, kartki świąteczne, aniołki, zabrane do domu przyozdabiały z pewnością nasze domowe przestrzenie. Prócz tego w naszej pamięci utkwiły z pewnością uczone w przedszkolu słowa kolęd, opowieści świąteczne, rymy wierszy, bajeczki a także gesty dobroci w postaci wysłanych życzeń świątecznych dla dzieci czekających na nie. Uśmiechamy się do chwil, w których przygotowywaliśmy pierniczki, by wręczyć je naszym rodzicom wraz z życzeniami świątecznymi. Te wszystkie chwile warto zachować w sercu, by kiedyś można było powiedzieć: pamiętam jak…

Urszula Michalewska

styczeń 2016