Archive for kwiecień 2016

27.04.2016 r. grupy przedszkolne " Sowy mądre głowy " oraz " Minionki " postanowiły odpowiedzieć na zaproszenie rodziców Nikodema z grupy sześciolatków i przy wsparciu chętnych do pomocy w opiece dzieci rodziców, wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa Państwa Kijków. Celem wycieczki było obejrzenie stajni koni Indonezja , Stanówki oraz poznanie zwierząt hodowanych w gospodarstwie. W czasie wizyty obejrzeliśmy (i głaskaliśmy ) owce, kucyka, króliki, koty i oczywiście główną atrakcję, czyli konie. Mieliśmy również okazję obserwowania owczarków podhalańskich, prezentacji dwóch przepięknych ogierów oprowadzanych przez tatę Nikodema oraz galopady wszystkich koni ze stadniny. Pokaz zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie ! W czasie spotkania obejrzeliśmy również bryczkę, pług, radła ,czy janczary. Zakończeniem wizyty oprócz pamiątkowych fotografii, była niezwykle miła niespodzianka przygotowana przez rodziców Nikodema oraz jego babcię – a mianowicie prawdziwy piknik na trawie z ciasteczkami i sokiem ! Byliśmy zachwyceni ! Naszym podziękowaniem było gromkie i niezwykle szczere DZIĘKUJEMY ! oraz pamiatkowe podziękowanie. Po powrocie do przedszkola długo jeszcze dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki, dlatego postanowiliśmy narysować wszystko to, co nas zachwyciło i zaciekawiło w czasie naszej wizyty w gospodarstwie. Z powstałych prac stworzyliśmy albumik, który postanowiliśmy przekazać w prezencie rodzicom Nikodema.

Serdecznie dziękujemy P. Justynie i Mariuszowi Kijkom oraz babci Nikodema P. Marii Kijek za tak ciepłe przyjęcie nas w czasie wycieczki.

dzieci z grup pięcio oraz sześciolatków wraz z wychowawczyniami P. Martą Maik i Marzeną Szymuś

Przegląd Piosenki Przedszkolnej " Zielona Nutka " to święto wszystkich przedszkolaków z terenu gminy Niedrzwica Duża. Coroczna edycja jest okazją do prezentacji piosenek które są nam bliskie, bawią nas, rozśmieszają, a czasami wzruszają. VII edycja, która odbyła się 22.04.2016 r. pozwoliła na prezentację sceniczną czterech grup naszego przedszkola : 3- 4 latków " Misie" przygotowanych przez P. B. Pietrzak, 4- latków " Krasnoludki " przygotowanych przez P. M. Sapińską, 4-5 latków " Tygrysy " przygotowanych przez P. B. Krawczyk oraz 6-latków " Sowy mądre głowy " przygotowanych przez P. M. Szymuś. W pięknej scenerii, z sympatycznymi pluszakami – królikiem, łosiem oraz myszkami, które zabawiały nas przez cały czas trwania imprezy, w ubraniach i przebraniach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność zaprezentowaliśmy zgromadzonej widowni piosenki " Jadą, jada misie", " Wiosenny walczyk " ( 3-4 l), "Zielony mosteczek ",  " Czerwone jabłuszko " ( 4 l), " Auto na sznurku ", " Leśna wróżka " ( 4-5 l), "Przedszkole ", " Wiosna na łące " ( 6 l). Nagrodami za występy były oklaski od widowni, pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz słodycze. To był niezwykle rozśpiewany i sympatycznie spędzony czas dla nas wszystkich.

Marzena Szymuś

W środę 20 kwietnia grupa Minionków przygotowała sałatkę owocową. Zaraz po śniadaniu wszyscy zaśpiewali piosenkę pt.” Sałatka owocowa”, dzieci dowiedziały się dlaczego „zawsze smaczna, tak smaczna jest i zdrowa”,  omówiliśmy sposób jej wykonania, szczególną uwagę zwróciliśmy na higienę pracy, następnie Minionki samodzielne działały: myły owoce i obrały ze skórek;  jabłka, gruszki i inne wymagające obierania za pomocą noża  owoce – obierała nauczycielka. Po przygotowaniu produktów przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce w kostkę na talerzu za pomocą nożyków. Minionki zgodnie stwierdziły, że czują się jak w kulinarnym programie telewizyjnym, a rolę jury miała pełnić pani Dyrektor. Praca wszystkim przypadła do gustu, uśmiechom i komentarzom nie było końca. Po zakończonych pracach nadszedł kulminacyjny moment degustacji sałatki, okraszonej bitą śmietaną.  Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała. To był niezwykły dzień w Naszej grupie.

P1110257_1024x768_620x465

22 kwietnia odbył się VII Wojewódzki Przegląd Poezji Dziecięcej "Kto czyta ma piękne sny…" organizowany przez Przedszkole Nr 64 "Skrzacik" w Lublinie . Nasze przedszkole reprezentowały: Marysia z grupy "Sów" oraz Julia z grupy "Minionków." Dziewczynki wspierane przez swoich rodziców i wychowawczynie, dzielnie i brawurowo recytowały wiersze: Marysia – wiersz L. Wiszniewskiego "W Przedszkolu", Julia – J. Brzechwa "Pomidor". Niewielka trema, jaka towarzyszyła dziewczynkom, przed występem, na scenie znikła, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Dziewczynki nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami. Serdecznie im gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Z każdym, kolejnym, kwietniowym, dniem obserwujemy, jak przyroda budzi się do życia z zimowego snu. Ciepłe promienie słoneczne, śpiew ptaków, feeria wiosenych barw – to wszystko sprawia, że chcemy o wiośnie wiedzieć jak najwięcej. Tak też było 15 kwietnia 2016 r., kiedy to grupa sześciolatków " Sowy mądre głowy " skorzystała z zaproszenia rodziców Amelki B., prowadzących sklep ogrodniczo – nasienny. Do tej wizyty przygotowywaliśmy się bardzo starannie, realizując w ciągu tygodnia tematykę związaną z rozwojem roślin i kwiatów. Podczas wizyty w sklepie bez większego trudu rozpoznawaliśmy więc  bratki, stokrotki czy tulipany. Mieliśmy również możliwość obejrzenia innych kwiatów, krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych, nasion, czy narzędzi ogrodniczych. Ciekawiło nas wszystko, dlatego zadawaliśmy mnóstwo pytań. Dodatkowo otrzymaliśmy prezenty – doniczki z wybranymi przez siebie bratkami. Postanowiliśmy, że każdy z nas zasadzi swoją roślinkę w  przydomowym ogródku.

Serdecznie dziękujemy P. Marzenie i Zbigniewowi Bochnom za zaproszenie i  spotkanie.

– sześciolatki z wychowawczynią p. M. Szymuś

kwiecień 2016