Archive for 24 kwietnia 2016

Przegląd Piosenki Przedszkolnej " Zielona Nutka " to święto wszystkich przedszkolaków z terenu gminy Niedrzwica Duża. Coroczna edycja jest okazją do prezentacji piosenek które są nam bliskie, bawią nas, rozśmieszają, a czasami wzruszają. VII edycja, która odbyła się 22.04.2016 r. pozwoliła na prezentację sceniczną czterech grup naszego przedszkola : 3- 4 latków " Misie" przygotowanych przez P. B. Pietrzak, 4- latków " Krasnoludki " przygotowanych przez P. M. Sapińską, 4-5 latków " Tygrysy " przygotowanych przez P. B. Krawczyk oraz 6-latków " Sowy mądre głowy " przygotowanych przez P. M. Szymuś. W pięknej scenerii, z sympatycznymi pluszakami – królikiem, łosiem oraz myszkami, które zabawiały nas przez cały czas trwania imprezy, w ubraniach i przebraniach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność zaprezentowaliśmy zgromadzonej widowni piosenki " Jadą, jada misie", " Wiosenny walczyk " ( 3-4 l), "Zielony mosteczek ",  " Czerwone jabłuszko " ( 4 l), " Auto na sznurku ", " Leśna wróżka " ( 4-5 l), "Przedszkole ", " Wiosna na łące " ( 6 l). Nagrodami za występy były oklaski od widowni, pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz słodycze. To był niezwykle rozśpiewany i sympatycznie spędzony czas dla nas wszystkich.

Marzena Szymuś

W środę 20 kwietnia grupa Minionków przygotowała sałatkę owocową. Zaraz po śniadaniu wszyscy zaśpiewali piosenkę pt.” Sałatka owocowa”, dzieci dowiedziały się dlaczego „zawsze smaczna, tak smaczna jest i zdrowa”,  omówiliśmy sposób jej wykonania, szczególną uwagę zwróciliśmy na higienę pracy, następnie Minionki samodzielne działały: myły owoce i obrały ze skórek;  jabłka, gruszki i inne wymagające obierania za pomocą noża  owoce – obierała nauczycielka. Po przygotowaniu produktów przedszkolaki samodzielnie kroiły owoce w kostkę na talerzu za pomocą nożyków. Minionki zgodnie stwierdziły, że czują się jak w kulinarnym programie telewizyjnym, a rolę jury miała pełnić pani Dyrektor. Praca wszystkim przypadła do gustu, uśmiechom i komentarzom nie było końca. Po zakończonych pracach nadszedł kulminacyjny moment degustacji sałatki, okraszonej bitą śmietaną.  Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie smakowała. To był niezwykły dzień w Naszej grupie.

kwiecień 2016
« mar   maj »