Archive for 12 maja 2016

" Najłatwiejsze ciasto w świecie, tak, tak, tak, nic, a nic się go nie gniecie, tak, tak, tak"… Słowa tej piosenki nie są prawdziwe do końca. Pieczenie ciasta, bułeczek, czy innych słodkości nie jest takie proste. Przekonały się o tym czterolatki z grupy " Krasnoludki". 11 maja,  tuż po śniadaniu razem ze swoją wychowawczynią P. Małgosią, P. Moniką oraz P. Elą grupa wyruszyła pieszo do piekarni P. Mielnik. Na miejscu powitała nas P. Joanna Mielnik, która zaprosiła nas do środka. Każdy przedszkolak został ubrany w firmową koszulkę oraz papierową czapeczkę. Na hali produkcyjnej pracownik piekarni opowiedział  i pokazał nam cały proces robienia chałek, drożdżówek i bułek. Dzieci uczestniczyły w wyrabianiu, dzieleniu, formowaniu  ciasta na słodkie bułeczki. Na koniec, po upieczeniu te słodkości zabraliśmy do przedszkola. Powrót był pachnący… Wszyscy byli zadowoleni i zmęczeni po ciężkiej pracy i długiej drodze.

Bardzo dziękujemy Piekarni Mielnik za poświęcony czas i zainteresowanie

– przedszkolaki i wychowawczyni p. Małgorzata Sapińska

Dnia 11 oraz 16 maja 2016 roku przedszkolaki z grupy 4-5 , 5-latków,  5-6 latków oraz 6-latków uczestniczyły w niezwykłych pokazach fizycznych na wydziale fizyki UMCS w Lublinie. Poznały prawa fizyki, których świadkami jesteśmy w realnej rzeczywistości, jednak nie zdajemy sobie sprawy  z tego, co jest konkretną przyczyną powstania pewnych zjawisk. Obecnie przedszkolaki wiedzą dlaczego balony unoszą się nad powierzchnią ziemi, co powoduje wyrzut rakiety w przestrzeń kosmiczną, jak wyglądają kolory w żółtym świetle, po co potrzebne jest białe światło, itp. Zjawiskowe pokazy, typu : tworzenie tęczy, czy wyładowania elektromagnetyczne zapadną dzieciom w pamięci i miejmy nadzieję rozbudzą zainteresowania otaczającą rzeczywistością  kierowaną  w dużej mierze również prawami fizyki, na tyle, że w przyszłości zasiądą w uniwersyteckiej auli jako kreatywni studenci, czego z serca życzą im wychowawczynie grup.

maj 2016
« kw.   cze »