Archive for 22 maja 2016

19 maja 2016 r. dzieci, wychowawczynie oraz chętni rodzice z pięciu grup przedszkolnych " Misie", " Tygrysy", " Minionki" , " Słoneczka" oraz " Sowy mądre głowy"  wzięli udział w II Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków", czyli projekcie zachęcającym nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej. Celem projektu było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Na propozycję przeprowadzenia imprezy w naszym przedszkolu dzieci od pierwszych chwil były " na tak". W czwartek, o godz. 10.00 w sportowych strojach, z numerami startowymi,  zgromadziliśmy się na boisku szkolnym , gdzie dzięki uprzejmości P. Jarosława Zaborskiego – nauczyciela wuefu z Gimnazjum z Niedrzwicy Dużej, uczestniczyliśmy w profesjonalnej, rozgrzewce  która miała nas przygotować do biegu. A potem nastąpiło to, na co czekaliśmy już od rana – bieg. Na początku indywidualnie pokonywaliśmy slalom mędzy pachołkami, a następnie był bieg grupami do mety. W biegu uczestniczyło łącznie 103 przedszkolaków, a nasz łączny wynik wyniósł 2575 metrów ! Bieg nie miał charakteru konkursu, więc wszyscy jego uczestnicy czuli się zwycięzcami. Na potwierdzenie udziału w maratonie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki oraz medale. Największą, jednak nagrodą było dla nich samo uczestnictwo w imprezie. Oczywiście, już przygotowujemy się do następnej edycji maratonu, która odbędzie się za rok.

Serdecznie dziękujemy P. Jarkowi Zaborskiemu oraz chętnym rodzicom za włączenie się i pomoc przy realizacji imprezy !

wychowawczynie i przedszkolaki

Dzień Niezapominajki to święto obchodzone od kilkunastu lat 15 maja. Ma ono na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, czy sytuacji. Święto to zachęca  do pamiętania o bliskich, życzliwości, otwarcia na drugiego człowieka , jego potrzeb i dostrzeżenia go w swoim otoczeniu. Uroczyste spotkanie związane z obchodami tego dnia zorganizowane przez SOSW w Załuczu odbyło się 18 maja 2016 r. w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej. Uczestniczyły w nim w charakterze widzów dzieci i wychowawczyni z grupy  " Sowy mądre głowy" na zaproszenie P. dyr. Justyny Gutek oraz P. Elżbiety Wlaszczyk- Sulowskiej. Dzieci obejrzały barwne przedstawienia wykonane przez wychowanków ośrodka w Załuczu pt. "Na jagody" oraz " Żwirek i Muchomorek", wysłuchały koncertu w wykonaniu zespołu Krajka oraz wysłuchały i obejrzały występ swoich ubiegłorocznych kolegów i koleżanek z grupy, a obecnie pierwszoklasistów, prezentujących piosenkę o tematyce wiosennej oraz taniec z chustami. Miały również okazję do wykazania się wiedzą przyrodniczą min. na temat głównej bohaterki dnia, czyli niezapominajki oraz do wspólnego recytowania wiersza" Niezapominajki". Wspólnie spędzone chwile. oprócz wrażeń estetycznych, były dla przedszkolaków okazją do nawiązywania kontaktów z dziećmi z ośrodka szkolno- wychowawczego z Załucza. Pełni wrażeń, po powrocie do przedszkola postanowiliśmy w ramach podziękowań za zaproszenie oraz  przygotowaną  słodką niespodziankę, wyrazić wszystkie nasze wrażenia i towarzyszące nam w tych wspólnie spędzonych chwilach emocje, w formie prac plastycznych. Powstały z prac dzieci albumik  " Niezapominajka oczami przedszkolaków z Niedrzwicy Dużej "  razem z gorącymi podziękowaniami za spotkanie zostanie przekazany przez wychowawczynię na ręce organizatorów obchodów tej uroczystości.

Serdecznie dziękuję P. dyr Justynie Gutek, P. Elżbiecie Wlaszczyk- Sulowskiej oraz P. Beacie Jaśkowskiej- Morek za zaproszenie ,  ciepłe przyjęcie oraz słodką niespodziankę dla dzieci.

– Marzena Szymuś z grupą " Sowy mądre głowy"

maj 2016
« kw.   cze »