Archive for 13 czerwca 2016

Dzieci z czterech najstarszych grup naszego przedszkola włączyły się w realizację projektu "Edukacja ekologiczna w Gminie Niedrzwica Duża", który Gmina Niedzwica Duża realizuje we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Jego celem jest uwrażliwienie najmłodszych mieszkańców gminy na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Jednym z działań realizowanego projektu była organizacja wycieczki do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niedrzwicy Dużej dnia 09.06.2016 r.. Podczas wycieczki dzieci miały okazję do poszerzenia ( jak się okazało znacznego) zasobu swojej wiedzy ekologicznej dotyczącej między innymi sposobu i celowości segregacji śmieci. Bez większego trudu wskazywały pojemniki i kontenery przeznaczone na poszczególne odpady komunalne, lub po prostu odczytywały nazwy tych oznakowanych. Ciekawiło je wszystko, dlatego miały do organizatorów wycieczki mnóstwo pytań. Odwiedziły również Oczyszczalnię Ścieków, gdzie mimo niesprzyjających zapachów z zaciekawieniem poznawały kolejne etapy odzyskiwania czystej wody ze ścieków. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od organizatorów wycieczki pamiątkowe baloniki i notesy, które będą im  przypominać zarówno o konieczności dbania o środowisko, segregowaniu śmieci, jak i dbałości o czystość i oszczędzaniu wody.

Serdecznie dziękujemy P. Marcie Montusiewicz za zaproszenie do projektu i pomoc w organizacji wycieczki oraz P. Zbigniewowi Dekondy za oprowadzenie nas po Oczyszczalni.

przedszkolaki grup 4-5, 5, 5-6, 6 -latków z wychowawczyniami

DSC_0211

Dnia 05 czerwca, w godzinach popołudniowych, przedszkolaki miały okazję podziękować swoim rodzicom za trud wychowania, miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i każdą troskę skierowaną w ich stronę w sytuacjach tego wymagających. Śpiewem, tańcem i recytacją wyraziły swoje uczucia, dając jednocześnie rodzicom wiele powodów do dumy z ujawnionych na scenie talentów. Kolejne chwile spędzone razem  aż do wieczora w atmosferze dobrej zabawy, spełniły oczekiwania dzieci, związane z chęcią zabawy z mamą i tatą na dłużej niż krótko. Wychowawczynie grup p. Bożena i p.Urszula, rodzicom i dzieciom życzą jak najwięcej wspólnej zabawy i radości ze wspólnie spędzanego czasu.

Urszula Michalewska i Bożena Krawczyk

czerwiec 2016