Archive for 27 czerwca 2016

Dnia 23 czerwca 2016 r. o godz. 14.00 odbyło się  oficjalne uroczyste zakończenie roku szkolnego w dwóch grupach 3-4 oraz 4- latkach. P. dyrektor Zofia Gaska powitała wszystkich zebranych, złożyła życzenia wakacyjne oraz rozdała podziękowania wybranym rodzicom. Następnie odbyła się część artystyczna : wiersze, piosenki i tańce. Po występie dzieci P. Małgorzata Sapińska złożyła dzieciom i rodzicom życzenia na wakacje, podziękowała za współpracę i zaprosiła wszystkich zebranych do sal na rozdanie dyplomów i książeczek.

Bożena Pietrzak, Małgorzata Sapińska

23 czerwca, przedszkolaki odbyły wycieczkę do Mini Zoo w Wojciechowie. Miały okazję poznać przeróżne gatunki zwierząt – tych żyjących w krajach egzotycznych oraz w naszych gospodarstwach domowych. Zdobyły wiedzę o zwyczajach zwierząt, warunkach i potrzebach ich codziennego życia. Miały poza tym możliwość bezpośredniego kontaktu z  niektórymi z nich, mogły je głaskać, karmić, zdały sobie też sprawę z tego, że nie wszystkie ze zwierząt są bezpieczne i należy zachować szczególną ostrożność w kontakcie z nimi. Nasze przedszkolne Tygryski i Słoneczka były zachwycone wycieczką i obiecały sobie podobną wyprawę z rodzicami podczas wakacji, czego im życzymy i Wam kochani rodzice także.

Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk

21 czerwca grupy dzieci 3-4 letnich " Misie" oraz 4-latków " Krasnoludki" razem ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami wybrały się do Lublina na II edycję Dni otwartych firmy AVIS – ekologiczne place zabaw. Była to niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy oraz zapoznania się z nowoczesną technologią związaną z produkcją placów zabaw. Już przy wejściu czekał na dzieci nowy plac zabaw, na którym wszyscy bawili się bardzo wesoło. Nikt z przedszkolaków nie nudził się. Dzieci zostały ugoszczone słodkościami i napojami, dostały książeczki do kolorowania oraz kolorowe kredy do malowania na kostce. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

Serdecznie dziękujemy P. Dawidowi Winiarskiemu- tacie Filipa za umożliwienie nam wyjazdu oraz Firmie AVIS za gościnne przyjęcie.

grupa 3-4 oraz 4-latków z wychowawczyniami P. Bożeną Pietrzak i P. Małgorzatą Sapińską oraz rodzicami

20160618_100333_1024x576_620x349

Dnia 18 czerwca o godz.9.15, spod Kościoła w Niedrzwicy Dużej, wyruszyła pierwsza piesza pielgrzymka rodzin naszych przedszkolaków do relikwii św. Jana Pawła II, które znajdują się w Kościele p/w św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej. Pielgrzymce towarzyszył i jednocześnie przewodził ks.wikariusz parafii Niedrzwica Duża Krzysztof Kwiatkowski. W czasie trasy pielgrzymkowej panowała atmosfera radości, podsycana pieśniami i muzyką gitarową w wykonaniu harcerzy z Niedrzwicy Dużej. Posyłane wzajemne pozdrowienia ze spotykanymi na trasie ludźmi, dawały nam wszystkim poczucie solidarności w drodze na spotkanie z naszym ukochanym świętym. W parafii Niedrzwica Kościelna powitał nas ks. Prałat Jan Kiełbasa, następnie opowiedział nam o życiu św.Jana Pawła II, o historii powstania ołtarza św. Jana Pawła II w Niedrzwicy Kościelnej, otrzymania relikwii krwi świętego. Ks. Jan przedstawił nam także świadectwo swojego uzdrowienia przez papieża Jana Pawła II. Otrzymaliśmy też wszyscy błogosławieństwo relikwiami, mogliśmy je ucałować a następnie złożyć nasze intencje modlitewne na ołtarzu papieskim. Odwiedziliśmy także Skwer Jana Pawła II oraz grotę Matki Bożej Fatimskiej, znajdujące się obok kościoła. Po serii radosnych wzruszeń, nastąpił czas odpoczynku przed plebanią w otoczeniu pachnących lip i śpiewu ptaków. Mam nadzieję, że czas spędzony razem, otoczony miłością św. Jana Pawła II, był czasem zyskanym dla naszej duchowości i że w następstwie tych przeżyć, odbędą się kolejne spotkania z naszym Ojcem Św. indywidualne i grupowe. Zapraszam serdecznie  do takich chwil.

Dziękuję z serca za wszelkie wsparcie ks. Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, ks. Janowi Kiełbasie, harcerzom z  Niedrzwicy Dużej oraz Wam wszystkim pątnikom – dzieciom i dorosłym za cudowny czas tego spotkania. Niech Nam wszystkim błogosławi św. Jan Paweł II – Pasterz Rodzin

organizatorka pielgrzymki Urszula Michalewska

czerwiec 2016