Archive for 2 października 2016

P1110408_1024x768_620x465

„NETprzedszkolak” to cykl comiesięcznych spotkań instruktorki P. Wioletty Mazur z 3 naszymi grupami przedszkolnymi dzieci w wielu 5 – 6 – lat: „Słoneczkami”, „Tygrysami”, „Zuchami” . Na zajęciach prowadzonych w pracowni Orange w GOKSiR, dzieci poznają podstawy obsługi komputera oraz są wprowadzane w cyfrowy świat z uwzględnieniem zasad bezpiecznego Internetu. Już od września przedszkolaki dowiedzą się jak efektywnie mogą wykorzystywać zasoby dostępne w sieci oraz poznają liczne platformy edukacyjne. Na zajęciach dzieci m.in. porozmawiają przez kamerkę Internetową z rówieśnikami z drugiego końca Polski, zanurkują na dno morza Śródziemnego, pospacerują po ulicach Nowego Jorku. Poznają również zagrożenia jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu oraz dowiedzą jak się przed nią ustrzec.

Pierwsze zajęcia już za nami, było magicznie, pouczająco i wesoło. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w rozmaitych aktywnościach, które nie tylko bawiły ale i przekazywały ważne informacje tj. co kryje za sobą nazwą link, serwer, połączenie sieciowe itp. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się myszką, wędrówki po stronach www. Mali odkrywcy komputerowego świata już czekają na kolejne spotkanie z przemiłą Panią Wiolą.

(Informacje o programie zaczerpnięte ze strony http://www.goksir.niedrzwicaduza.pl/component/content/article/88-zajecia/759-netprzedszkolak-zajecia)

30 września, jak co roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jest to wyjątkowy dzień, dla wszystkich przedszkolaków – dziewczynek i chłopców. W większości grup dziewczynki przynoszą tego dnia słodkie ciasteczka, by uświetnić uroczyste obchody czymś smacznym. W tym roku dziewczynki z grupy „Tygrysów” upiekły razem ze swoją wychowawczynią pachnące ciasteczka posypane cukrem pudrem, które odświętnie opakowały i wręczyły swoim kolegom, natomiast grupa „Krasnoludków” wykonała sałatkę warzywną i pyszne szaszłyki owocowe. W grupie „Motyli” odbyło się dodatkowo uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Nie zabrakło oczywiście na każdej z grup życzeń, gromkiego „Sto lat”, prezentów oraz wspólnych zabaw przy muzyce. Szczęście na twarzach chłopców było zarażające, a więc wszystkie przedszkolaki miały uśmiechnięte twarze. Chłopcy na pewno nie zapomną o wspaniałym zachowaniu koleżanek i odwdzięczą się im w kwietniu.

Wszystkie kobietki – te małe i duże, życzą chłopakom uśmiechu na co dzień, zdrowia i spełnienia chłopięcych marzeń.

27 i 30 września dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej „Borek” w Osmolicach. 4 grupy miały niezwykłe zajęcia w terenie, które dały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Po dotarciu na miejsce przeznaczenia, pani leśnik przywitała nas bardzo serdecznie. Na spotkanie jako pierwszy dzieciom wybiegł wesoły i milutki pies, pilnujący szkółki, który towarzyszył nam przez całe spotkanie. Pod czujnym okiem pani leśnik dzieci zwiedziły szkółkę leśną, poznały czynności związane z pracą w tym miejscy. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew.

Wszyscy otrzymali sadzonki drzewek, które każdy mógł posadzić w swoim przydomowym ogródku. Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji. Podczas wycieczki przedszkolaki obserwowały otaczającą jesienną przyrodę, dostrzegając jej piękno.

Serdecznie Dziękujemy Pani Leśnik oraz pracownikom szkółki za bardzo ciekawe zajęcia i miłe przyjęcie.

październik 2016
« wrz   lis »