Archive for luty 2017

Dnia 21.02.2017 r. w grupie 4 latków " Motylki" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pod opieką P. Katarzyny Bednarz przygotowały część artystyczną poświęconą dobroci i miłości dziadków dla swoich wnucząt. Przedszkolaki śpiewały piosenki, pięknie recytowały wiersze i zatańczyły " Polkę kłaniankę". Goście byli wzruszeni, zachwyceni i nagradzali wnuki gromkimi brawami. W prezencie dzieci wręczyły Babciom flakoniki na kwiaty, a Dziadkom własnoręcznie udekorowane kalendarze. Babcie i Dziadkowie długo jeszcze rozmawiali ze swoimi wnuczętami podczas wspólnego słodkiego poczęstunku.

Katarzyna Bednarz

Serdecznie dziękujemy mamie Olusia i Michała – Pani Katarzynie Kępowicz za wykonanie zdjęć – upominków dla babć i dziadków oraz przybliżenie nam tajników pracy fotografa.

Wykonane przez Panią, w tak niezwykle ciepłej i życzliwej atmosferze, zdjęcia, sprawiły wszystkim – dzieciom i obdarowanym nimi babciom i dziadkom olbrzymią radość. DZIĘKUJEMY !

– DZIECI ORAZ WYCHOWAWCZYNIE GRUP

Dzień 14 lutego, upłynął w naszym przedszkolu pod znakiem serduszek.Było dużo miłych i serdecznych momentów związanych z przesyłaniem sobie nawzajem walentynkowych laurek, wykonywanych na bieżąco przez dzieci. Rozmawialiśmy o przyjaźni, miłości, koleżeństwie. Dzieci w swoich wypowiedziach wspominały o miłości swoich rodziców wobec siebie. Definiowały pojęcie miłości i przyjaźni, zdradzały rąbek tajemnicy , dotyczący własnych sympatii.W nastrojowo udekorowanych salach zorganizowły wspólnie z wychowawczyniami bal walentynkowy przy muzyce disco. Czar Walentynek aktualny być może codziennie, bo w końcu nie zależy on  jedynie od daty w kalendarzu , ale od stanu naszego ducha, uczuć i emocji. Zatem niech trwa jak najdłużej w nas.

7 lutego 2017 w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich oddziałów; podzielone na dwie grupy: grupę dzieci młodszych oraz grupę dzieci starszych. Bal ten sprawił przedszkolakom wiele radości, niektóre na tą godzinę wcieliły się w ulubione postaci z bajek, filmów lub książek. Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach, jak również cudownych strojach odświętnych. Na sali pojawiły się: księżniczki, czarownice, policjanci, wojownicy i wiele innych.

Zabawę karnawałową prowadził p. Adam, który przygotował i przeprowadził szereg zabaw muzyczno – taneczno – ruchowych. Zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy i tańców. Dzieci zmęczone ale i szczęśliwe na pewno zapamiętają ten bal na zawsze.

Następny bal już za rok!

luty 2017
« sty   mar »