Archive for 2 marca 2017

Dnia 24.02.2017 r. w grupie dzieci 4-5 letnich odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każde dziecko recytowało wiersz, który wcześniej otrzymało do nauki na pamięć. Dzieci śpiewały piosenki : "Laurka dla babci", "Razem z dziadkiem", "Babcia od bajek, dziadek od zagadek". Przygotowane zostały trzy tańce min. " zimowa poleczka". Na zakończenie każda babcia otrzymała laurkę, a  dziadzio notesik własnoręcznie ozdobione przez dzieci. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

Bożena Pietrzak

Na początku było… groźnie!  W piatek, 24.02.2017 r. do przedszkola zawitało dwóch niezwykle głośnych piratów, którzy jednak  szybko zaskarbili sobie naszą sympatię. Nasi goście zabrali nas w muzyczną podróż, w czasie której wysłuchaliśmy w mocno rokowym klimacie piosenek o najważniejszych w życiu skarbach – przyjaźni, wzajemnej pomocy, czy poczuciu wspólnoty. Mocne brzmienia i okrzyki piratów zachęcały nas do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Święto Babci i Dziadka to dla wszystkich wnucząt bardzo ważne wydarzenie. Dla dzieci z grupy najmłodszej dodatkowo była to pierwsza uroczystość obchodzona na gruncie przedszkola, dlatego z pewną obawą. ale bardzo sumiennie przygotowywały się do niej utrwalając piosenki, wiersze i tańce oraz wykonały zaproszenia i upominki dla babć i dziadków.

22.02.2017 r. zaprezentowały niezwykle licznie zgromadzonym w przedszkolu gościom przygotowaną część artystyczną. Wprawdzie podczas powitania, w pierwszych słowach piosenki uprzedzały babcie i dziadków, że "trochę się boimy, trochę się wstydzimy", ale uśmiechy i oklaski babć i dziadków dodały im odwagi i debiutancki występ "Robaczków" przebiegł znakomicie! Najbardziej oczekiwanym momentem spotkania było pełne wzruszeń z każdej ze stron wręczenie upominków i złożenie życzeń dla gości oraz podziękowania i uściski ze strony dostojnych gości. Zwieńczeniem spotkania były wspólnie spędzone chwile w sali podczas słodkiego poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzony czas.

Marzena Szymuś i trzylatki

"Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie, Babcia mnóstwo zna zagadek, Dziadek bajkę nam opowie…"

Jak co roku w naszym przedszkolu dzieci pragną podkreślić jak ważną rolę w ich życiu odgrywają Babcia i Dziadek. W grupie 5- latków dzieci ze swoją wychowawczynią przygotowały część artystyczną słowno – muzyczno – taneczną. Zaproszeni goście – dostojni i poważni, z uśmiechem na twarzy i łzą w oku oglądali swoje wnuczęta. Na koniec były upominki, słodki poczęstunek, rozmowy i uściski.

Dziękujemy Wam za Wasza obecność, za Waszą dobroć i miłość.

P. Małgorzata Sapińska i przedszkolaki

marzec 2017