Archive for maj 2017

01 (Copy)

Przedszkolaki z naszego przedszkola , reprezentowały naszą placówkę kolejny już raz w Przeglądzie Pieśni Majowych organizowanym przez GOKSiR w Kościele Parafialnym p/w. Podwyższenia Krzyża Świętego  w Niedrzwicy Dużej. " Słoneczka" oraz "Tygryski' wykonały trzy pieśni: "Ave Maryja", "Kochana Mama" oraz " "Kapliczka". Dzieci miały możliwość wysłuchania pieśni wykonywanych przez wiele zespołów z naszej oraz sąsiednich gmin woj. lubelskiego.Dzień 14 maja był faktycznie majowy, pełen słońca, zapachów wiosny i dobrego nastroju. Dziękujemy serdecznie Stowarzyszeniu " Spokojna Jesień " za zaproszenie nas do udziału w tegorocznym przeglądzie a także słodki upominek dla występujących dzieci. Współuczestniczenie najmłodszego pokolenia w życiu społecznym jest nie tylko cennym doświadczeniem, ale także elementem edukacyjnym oraz wychowawczym w jego rozwoju.

Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk

Przedszkolaki z grup starszych naszego przedszkola 15 maja wybrały się wraz z wychowawczyniami na projekcję filmu "Dzieciak rządzi" do kina ,,Metalowiec" w Kraśniku Fabrycznym.

Celami wyjazdu były m.in. nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie oraz stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości  takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.

Ciemna sala, wygodne czerwone fotele i ogromny ekran wzbudziły ogólne zainteresowanie. Zaciekawione  dzieci zasiadły wygodnie w fotelach i dały się wciągnąć magii kina. Film „Dzieciak rządzi”  to rodzinna animowana komedia o akceptacji, przyjaźni i potędze więzów rodzinnych. Było śmiesznie, wzruszająco,  zaskakująco. Dzieci z ogromną uwagą i zainteresowaniem oglądały bajkę, a do przedszkola wróciły bardzo zadowolone.

Każdy przedszkolak wie, że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju, dlatego czynnie włącza się w różne jej formy podczas dziennego pobytu w przedszkolu – zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne, taniec… Od trzech lat społeczność przedszkola uczestniczy również w projekcie pt. Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków " Sprintem do Maratonu". Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. 12 maja 121 przedszkolaków, wychowawczynie, obsługa w wygodnych sportowych stojach z  numerami startowymi, paradnie wyruszyło na boisko Szkoły Podstawowej , gdzie odbyła się profesjonalnie przeprowadzona rozgrzewka, którą przeprowadziła P. Małgorzata Kuna – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. Następnie przystąpiliśmy do biegania. Każda z grup przy dopingu i wsparciu pozostałych grup miała za zadanie pokonać przygotowaną trasę. I oczywiście pokonaliśmy ją wczyscy – każdy w wyznaczonym przez siebie tempie. Łącznie przebiegliśmy 9075 metrów  ustanawiając nowy przedszkolny rekord. Zwyciężyli wszyscy uczestnicy sprintu – zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawczyń.

Serdecznie dziękujemy P. Małgorzacie Kunie oraz P. Marcie Drewniak za pomoc w organizacji imprezy.

– Marta Maik, Marzena Szymuś

maj 2017