Archive for wrzesień 2017

"Owocowo – no i zdrowo" – takie hasło wymyśliły dzieci na dzisiejszy dzień ,kolejny o tematyce " żyj zdrowo ". 21 września zaplanowano zrobienie zdrowego drugiego śniadania, jakim właśnie mogą być szaszłyki. Dzieci z grupy "Krasnoludki" chętnie umyły rączki po śniadaniu, nakryły do stołu i założyły fartuszki. Kolejnym punktem przygotowań było umycie owoców. Przedszkolaki "ze smakiem" przygotowały szaszłyki ze swoich ulubionych owoców. Na zakończenie "Krasnoludki" skonsumowały zrobione przez siebie śniadanie.Było pysznie!

Małgorzata Sapińska

20 września jest najważniejszym dniem dla kazdego przedszkolaka. Tego dnia uchwałą sejmu RP z dnia 13 września 2013 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki dzięki inicjatywie wychowawczyń uroczyście obchodziły ten niezwykły dzień. W przystrojonych salach  dzieci wysłuchały specjalnie skierowanego do nich listu od Rzecznika Praw Dziecka P. Marka Michalaka, dzieliły się własnymi doświadczeniami związanymi z codziennym pobytem w placówce i społeczności przedszkolnej. Nie zabrakło również życzeń od pań i pracowników przedszkola, śpiewu, tańca i … prezentów. Po wspólnej zabawie był czas na słodki lub owocowy poczęstunek. Wszystkie otrzymały również  ordery lub dyplomy "Super Przedszkolaka". W grupie "Krasnoludków" aby zdobyć taki dyplom dzieci musiały z uśmiechem na ustach zjeść kawałek cytryny (!).Oczywiście wszystkie zdały ten "kwaśny" egzamin. Poszczególne grupy odwiedziły również sympatyczne, pluszowe zwierzaki do których można się było przytulać bez końca – Super Łoś i Milusiński Kot.

Tego dnia wydarzyło się wszystko to, co dla każdego przedszkolaka najważniejsze – zabawa, uśmiech, niespodzianki…To właśnie takie chwile sprawiają, że dla każdego dziecka " Przedszkole, przedszkole to ulubione miejsce moje".

Wszystkim przedszkolakom życzymy na każdy następny dzień wspólnych spotkań samych radosnych, szczęśliwych chwil

– dyrektor, nauczyciele, pozostali pracownicy przedszkola

wrzesień 2017
« lip   paź »