Archive for październik 2017

Pieski, koty, żyrafy, biedronki, myszki, mrówki…  W tak bliski dzieciom, niezwykle bajkowy świat dzieci z grup "Robaczki" oraz "Motylki" przeniosły się 25 października podczas wizyty w sali kolumnowej w GOKSiR, gdzie można obejrzeć wystawę malarstwa P. Honoraty Świderskiej pt. "Powroty". Oglądane swobodnie i pod kierunkiem goszczącej nas tego dnia P. Renaty Gawryluk – Juszki prace przywołały na naszych dziecięcych i dorosłych twarzach mnóstwo radości i pozytywnych uczuć. Na każdej z prac dostrzegaliśmy elementy humorystyczne, a dzięki rozmowie  z P. Renatą i naszej uważnej obserwacji zwracaliśmy uwagę na szczegóły każdej z nich. Ten niezwykle bliski kontakt ze sztuką w tak baśniowej scenerii polecamy wszystkim – i tym małym i tym troszkę starszym!

Gratulujemy P. Honoracie tak wspaniałych prac oraz dziękujemy P. Renacie  Gawryluk- Juszce za wspólnie spędzony czas

P. Marzena Szymuś, P. Magdalena Hawrył oraz dzieci z grup "Robaczki" i "Motylki"

Dnia 24 października 2017 r. w Sobieszczanach wręczono nagrody i dyplomy za  IX Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II. W kategorii konkurs plastyczny z naszego przedszkola wzięło udział dwoje dzieci z grupy " Krasnoludki" – Michał Kępowicz i Zosia Wójcik. Decyzją jury Zosia zajęła III miejsce otrzymując  dyplom oraz nagrody książkowe. Gratulujemy Zosi i Michałowi udziału w konkursie.

"Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek…" , a my – grupy " Krasnoludki" i " Tygryski"  znaleźliśmy ziemniaki prosto z parnika w Skansenie w Niedrzwicy Kościelnej. 22 października odbył się Festyn zorganizowany we współpracy OPS w Niedrzwicy Dużej i Fundacji "Ocalić od zapomnienia", na który zostaliśmy zaproszeni do prezentacji części artystycznej. Razem z wychowawczyniami P. Małgorzatą Sapińską i P. Bożeną Krawczyk przygotowaliśmy część artystyczną poświęconą rodzinie. Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wiersz oraz zatańczyły tańce – rozruszanki, które przy wietrznej i zimnej pogodzie bardzo się wszystkim przydały. Po występie dzieci razem ze swoimi rodzicami mogły zwiedzić skansen i obejrzeć stare maszyny, urządzenia i przedmioty tam zgromadzone. Mali wykonawcy w podziękowaniu otrzymali książeczki dla grup oraz cukierki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na występ.

Małgorzata Sapińska, Bożena Krawczyk

20171020_115012

Złe warunki atmosferyczne 20 października 2017 r. przyczyniły się do przymusowego lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na boisku przy kościele w Niedrzwicy Dużej. Była to zarazem okazja do obejrzenia helikoptera " z tak bliska" przez dzieci z grupy "Robaczki". Podczas spotkania, oprócz największej atrakcji, jaką był niewątpliwie sam helikopter, członkowie załogi przybliżyli dzieciom zakres swojej niełatwej pracy. Bezpośredni kontakt z LPR wywarł na dzieciach olbrzymie wrażenie. Przełożyło się ono na późniejszą aktywność plastyczną i konstrukcyjną dzieci i sprawiło, że w przedszkolnej sali dzieci długo jeszcze dzieliły się wrażeniami ze spotkania.

Dziękujemy tacie Adasia – P. Piotrowi Karasińskiemu za pomoc w organizacji tego spotkania

"Robaczki" z P. Marzeną Szymuś i P. Katarzyną Piątkowską

20171020_110112

20 października 2017 r. zerówki naszego przedszkola odwiedziły pobliską siedzibę Ochotniczej Staży Pożarnej. Chociaż pogoda była zła, przedszkolaki z ochotą wyruszyły do Staży. Na miejscu panowie strażacy w profesjonalny sposób opowiedzieli wszystkim o swojej pracy, pokazali sprzęt bojowy, a w nim…? No właśnie – dzieci mogły zaspokoić swoją ciekawość, kiedy strażacy otworzyli boczne rolety samochodu bojowego.Na półkach leżało mnóstwo ciekawych sprzętów: rozpieraki, nożyce, linki i inne urządzenia i przedmioty przydatne podczas pożaru, wypadku, powodzi czy też burzy.Przedszkolaki z uwagą słuchały wiadomości, jakie przekazywał im P.Strażak.Na zakończenie wizyty w OSP w Niedrzwicy Dużej dzieci obejrzały jeszcze wyposażenie garażu strażackiego. Niespodzianką jednak było to, że na koniec wszystkie dzieci dostały cukierki prosto ze strażackiego kasku.

Serdecznie i gorąco dziękujemy P. Mariuszowi Karasińskiemu – Prezesowi OSP w Niedrzwicy Dużej za umożliwienie nam wizyty w OSP

Grupy "Krasnoludki " i "Tygryski" oraz wychowawczynie P. Małgorzata Sapińska i P. Bożena Krawczyk

październik 2017
« wrz   lis »