Archive for 15 listopada 2017

Dnia 10 listopada, w wigilię Dnia Niepodległości Polski, cała społeczność naszego przedszkola obchodziła uroczyście uzyskanie przez Polskę wolności dnia 11 listopada 1918 r. Dzieci pięcioletnie z grup "Misie" oraz "Słoneczka", pod kierunkiem wychowawczyń: p. Bożeny Pietrzak oraz p. Urszuli Michalewskiej przygotowały uroczysty program artystyczny, w którym zapoznały wszystkich przedszkolaków z trudną historia naszego kraju, czasem walki o wolność i niepodległość oraz wartością ojczyzny dla każdego Polaka. W pieśniach , piosenkach oraz  utworach wierszowanych o treściach patriotycznych ukazały piękno i bogactwo naszego kraju, znaczenie symboli narodowych, wzmacniając poczucie przynależności narodowej i świadomości bycia Polakiem. Do obchodów Dnia Niepodległości przygotowane były wszystkie przedszkolaki włączając się do śpiewu Hymnu Narodowego, odpowiedzi na pytania zawarte w " Katechiźmie Małego Polaka", śpiewu piosenek. Wszystkie dzieci wcześniej przygotowały ze swoimi wychowawczyniami przepiękne kotyliony narodowe, którymi udekorowane były podczas Uroczystości oraz całego dnia w przedszkolu,wykonywały prace plastyczne , przedstawiające symbole narodowe.

Wychowanie patriotyczne jest jednym z elementów wychowania naszego przyszłego społeczeństwa, dlatego też pielęgnujmy w nas samych oraz kształtujmy u naszych dzieci poczucie przynależności narodowej, dumę bycia Polakiem, bo " czym skorupka za młodu…"

Urszula Michalewska, Bożena Pietrzak

listopad 2017