Archive for 27 listopada 2017

"Słoneczka" dostały list od św. Mikołaja. Pisząc wcześniej do Niego o swoich marzeniach, nie spodziewały się takiej niespodzianki. Św. Mikołaj obiecuje rychłą wizytę w przedszkolu. Obecnie jest na etapie pakowania prezentów dla dzieci i szykowania swoich reniferów do drogi. Radość w grupie "Słoneczek" i zaskoczenie z powodu ogromnej wiedzy świętego Mikołaja o ich działaniach, były ogromne. Św. Mikołaj wyraził swoje zadowolenie i radość z uczestnictwa dzieci w pięknej patriotycznej uroczystości, poza tym z zaangażowania dzieci we wzajemną pomoc, próby samodzielności, rozumienia zasad społecznych, itp. Dzieci dostały od Świętego Mikołaja misję do wypełnienia w najbliższym przedświątecznym czasie, dotyczącą objęcia opieką listowną dzieci niepełnosprawnych, oczekujących kontaktu z rówieśnikami oraz udziału w akcji " Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Prosił poza tym dzieci o upieczenie ciasteczek, które są jego przysmakiem podczas wizyt u dzieci. zatem spełniamy prośby Św. Mikołaja niecierpliwie oczekując spotkania z nim już 06 grudnia.

Urszula Michalewska

W tym roku "Słoneczka" spełnią marzenie Tobiasza i Nikoli z Lublina, dzieci z ogromnymi problemami zdrowotnymi, uniemożliwiającymi im codzienny kontakt  z rówieśnikami. Radością i marzeniem tych dzieci jest otrzymywanie listów od kolegów w podobnym wieku, z których dowiedzieć się mogą o ich codziennym życiu. JEST TO NIEKIEDY JEDYNY KONTAKT Z RÓWIEŚNIKAMI. " Słoneczka" napisały wspólnie ze swoją panią listy, opisujące ich działania podczas pobytu w przedszkolu. Wcześniej z przekonaniem podjęły się misji spełnienia marzeń tym wybranym dzieciom wstępując do "MARZYCIELSKIEJ POCZTY". Dobro owocuje podwójnie, nieśmy go zatem tak wiele, aby nigdy nikomu go nie zabrakło.

Urszula Michalewska

Po raz kolejny w całym przedszkolu obchodziliśmy ustanowiony na dzień 20 listopada Dzień Praw Dziecka. W każdej grupie, wychowawczynie prowadziły zajęcia, podczas których dzieci utrwalały sobie oraz poznawały na nowo prawa dziecka.W  sposób zrozumiały dla dzieci, nauczycielki omawiały poszczególne prawa, dając przykład codziennego życia każdego przedszkolaka. Dzieci poznały opowiadania obrazujące ich prawa, ale także konsekwencje nieprzestrzegania ich wobec innych. Dzieci są świadome najważniejszego z praw: prawa do życia oraz kolejnych związanych z życiem. Uwieńczeniem zajęć były prace plastyczne , w których dzieci wyrażały zrozumienie przekazanej wiedzy. Powstały m.in. piękne plakaty oraz albumy z marzeniami dzieci, do których oczywiście dzieci mają wszelkie prawo, a w świetle Konstytucji również ich realizacji.

listopad 2017
« paź   gru »