Archive for 8 grudnia 2017

06 grudnia to dla dzieci magiczna data. Ta "magia" dla wielu z nich zaczyna się już wcześnie rano, kiedy pod poduszką, przy łóżku lub w innych wskazanych miejscach odnajdują tak wyczekiwane i wymarzone prezenty od Mikołaja. Tego dnia Mikołaj odwiedza również dzieci w przedszkolu.Z wielkim oczekiwaniem, w salach pełnych mikołajkowych dekoracji nasłuchujemy charakterystycznego dźwięku jego dzwoneczka. Zazwyczaj słyszymy go tuż po śniadaniu – Mikołaj w asyście niezwykle uroczych i pomocnych śnieżynek odwiedza każdą grupę przedszkolną. W tym roku również spotkał się z dziećmi, które witały go piosenkami i wierszami oraz specjalnie przygotowanymi laurkami. Mikołaj rozmawiał z dziećmi m.in o ich zachowaniu w przedszkolu i w domu ( a przecież On wie o dzieciach wszystko), więc niektórzy obawiali się, czy w worku Mikołaja również  będzie dla nich prezent… Oczywiście wszystkie otrzymały prezenty, które wywołały na ich twarzach wielką radość. Dzieci dziękowały Mikołąjowi uściskami i przytuleniami i co zrozumiałe zaprosiły Go ponownie do przedszkola już za rok. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta pana fotografa, który wykonał każdemu dziecku pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Cały dzień upłynął dzieciom na wspominaniu wizyty Mikołaja, zabawie otrzymanymi zabawkami, a w najstarszej grupie przedszkolnej dzieci długi czas poświęciły na dyskusję " czy Ten Mikołaj, który ich odwiedził był prawdziwy, czy też nie" ( o jego nieprawdziwości miały świadczyć : zdjęta na korytarzu przedszkolnym broda, grzywka na bok oraz … chłopackie buty). Zdecydowana większość dzieci z przedszkola jednak wierzy, że odwiedził nas ten prawdziwy Mikołaj.

Serdeczne podziękowania składamy P. Annie Malarczyk oraz uczniom Szkoły Podstawowej, Panu Arkadiuszowi Sosze oraz niezawodnym "pomocnikom Mikołaja", czyli rodzicom z "trójek" grupowych

grudzień 2017
« lis   sty »