Archive for 16 grudnia 2017

DSC_1569

Wieczór 08 grudnia upłynął rodzicom i dzieciom przedszkolnym w nastroju teatralnym. Przedszkolaki 5 i 6 letnie z grup : "Tygryski" i " Słoneczka" przygotowały spektakl słowno- muzyczny pt. "Pożegnanie jesieni" .Scena GOKSiR zamieniła się na czas wystepu w przepiękną  leśną polanę, pełną zwierząt, grzybów i ptaków. W treści spektaklu dzieci opowiedziały o spotkaniu leśnych mieszkańców z jesienią, która przybyła pożegnać się z nimi , ustępując miejsca nadchodzącej zimie. Rodzice dzięki przedstawieniu mogli zobaczyć swoje dzieci w rolach aktorskich i podziwiać ich możliwości artystyczne. Pomysłodawcami strojów do przedstawienia byli sami rodzice, za co im serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłów.

Wszyscy serdecznie dziękujemy dyrektor GOKSiR za użyczenie sali widowiskowej, zaś P. Wiolecie Mazur za pomoc techniczną przy oprawie muzycznej programu.

Z. Gąska, U. Michalewska, B. Krawczyk

Dnia 08 grudnia 2017 r. dwie grupy przedszkolne- "Krasnoludki" i " Misie" pojechały autokarem do Lublina na Wydział Chemii UMCS. Tam, w semestrze zimowym, prowadzone są pokazy chemiczne dla dzieci. Pokazy prowadzili wykwalifikowani pracownicy wydziału : P. mgr Iwona Rusinek oraz dr Andrzej Sienkiewicz. Wszystkie dzieci były zachwycone pokazami, a właściwie jak niektórzy określali "czarami" lub "sztuczkami". Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna może być chemia w życiu codziennym i zarazem niebezpieczna, kiedy jest źle wykorzystywana. Dzieciaki mogły brać udział w pokazach : dodawały specyfiki, podawały składniki, oczywiście zabezpieczając się odpowiednio rękawiczkami oraz okularami. 5- i 6 -latki mogły dowiedzieć się również, że np. rodzaj małej szklaneczki lub kieliszka to w chemii "zlewka", że sok z czerwonej kapusty może zmieniać kolor wody  z dodatkiem różnych detergentów: np. octu, wody i soku na kolor czerwony, "kreta" na kolor niebieski. Pokazy były bardzo ciekawe i pouczające.

Małgorzata Sapińska, Bożena Pietrzak

grudzień 2017