Archive for maj 2018

Spotkania z teatrem są dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważne, dlatego dość często jesteśmy odbiorcami tej formy przekazu żywego słowa. Tak też było dnia 16 maja, kiedy w przedszkolu gościliśmy po raz kolejny Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina. Aktorzy zaprezentowali nam swobodną inerpretację doskonale znanej nam legendy o smoku wawelskim. Przedstawienie " O smoku, co pękł w tym roku" dostarczyło nam wiele niespodzianek. Podczas przedstawienia z sukcesem wcielaliśmy się w role m.in. rycerzy, królewien i mieliśmy okazję uczestnictwa w niesamowitym ( i bardzo współczesnym) balu z księżniczką. Wspólnie spędzone chwile z teatrem są dla nas okazją do wspaniałej emocjonalnej przygody i podróży do świata baśni i bajek. Uczą nas również kultury odbioru tej formy artystycznego wyrazu, a ten "egzamin" zdajemy celująco.

Dnia 13 maja, przedszkolaki z grup "Słoneczka" oraz "Tygrysy" , wzięły udział w VI Przeglądzie Pieśni Majowych, organizowanym rokrocznie przez Stowarzyszenie " Spokojna Jesień" oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Niedrzwicy Dużej. Dzieci wykonały wiązankę piosenek i pieśni majowych, nawiązujących do czczenia kultu Matki Bożej oraz przypominających o nadchodzącym Święcie Matki. Miały okazję integracji z wieloma zespołami ludowymi, przybyłymi na przegląd pieśni. Występ dzieci zachwycił publiczność oraz wszystkich artystów z racji wielkiego zaangażowania w śpiew, znajomość długich tekstów piosenek oraz kultury zachowania. Dzieci nagrodzone zostały brawami i słodkim upominkiem. Wychowawczynie grup : P. Bożena oraz P. Ula gratulują dzieciom sukcesu, życząc kolejnych występów.

Urszula Michalewska

W dniu 12 maja, Magdalena Rachwał, odebrała podczas festiwalu piosenki przedszkolnej " Zielona Nutka" nagrodę za zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. " Na wiosennej łące". Magda jest pięcioletnią dziewczynką , uczęszczającą do naszego przedszkola do grupy "Słoneczek". Swoją pracę wykonała techniką kredki pastelowej na formacie A3, stosując zasadę planowania przestrzeni kartonu, odpowiedniej proporcji umieszczanych elementów, wielobarwności i wierności tematyce pracy.

Madziu, gratuluję ogólnopolskiego sukcesu, talentu i wrażliwości artystycznej, życząc Ci kolejnych osiągnięć.

wychowawczyni, P. Ula Michalewska

PRZEDSZKOLE NA MEDAL – Głosowanie zakończone !

Wszystkim, którzy oddali swe głosy na nasze Przedszkole i Panią Urszulę Michalewską , grupę " Słoneczka" serdecznie dziękuję.

Pani Urszuli, grupie "Słoneczka" serdecznie gratuluję i jestem dumna z faktu, że Przedszkole w Niedrzwicy Dużej zajęło I miejsca we wszystkich możliwych kategoriach

dyrektor Zofia Gąska

PRZEDSZKOLE ROKU (powiat lubelski)

• Przedszkole Publiczne Niedrzwica Duża, ul. Lubelska 21 – 253 głosy
  • Przedszkole nr 1 im. J. Korczaka , Bełżyce – 182 głosy
  • Niepubliczne Przedszkole Pszczółka Maja, Pszczela Wola – 163 głosy

NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA ROKU (powiat lubelski)

• Urszula Michalewska, Przedszkole Publiczne Niedrzwica Duża – 822 głosy
  • Elżbieta Nagajek, Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej – 698 głosów
  • Mariola Masternak, Przedszkole nr 1 im. J. Korczaka, Bełżyce – 626 głosów

GRUPA PRZEDSZKOLNA (powiat lubelski)

• Słoneczka, Przedszkole w Niedrzwicy Dużej – 451 głosów
  • Biedronki, Szk.Podstawowa im.J.P.II w Mętowie – 446 głosów
  • Motylki, Szk. Podstawowa im. J.P.II w Mętowie – 106 głosów

" Ruch to zdrowie ". Wiemy o tym wszyscy, ale czy zawsze mamy motywację? Otóż tak ! W naszej placówce włączanie się w akcje biegowe przez całą społeczność przedszkolną jest już działaniem długofalowym. "Razem biegaliśmy dla Mateusza",  a 15 maja 2018 r. dzieci wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w corocznej edycji imprezy biegowej dla najmłodszych, czyli Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków – Sprintem do maratonu, organizowanym przez Bliżej Przedszkola. Impreza ta ma na celu popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu i aktywnego spędzania czasu. Odpowiednio przygotowani przez rodziców w wygodny strój i odpowiednie obuwie, wyposażeni w przygotowane przez wychowawczynie numery startowe zgromadziliśmy się na boisku szkolnym, gdzie P. Magdalena Hawrył przeprowadziła dla wszystkich uczestników rozgrzewkę przygotowującą nas do biegu. Następnie po wylosowaniu grupowych numerów startowych rozpoczęliśmy bieganie przy głośnym dopingu pozostałych drużyn. Tego dnia biegało i ukończyło bieg na linii mety 125 małych i tych większych maratończyków, pokonując tym samym dystans 8750 metrów. Wszyscy byli zwycięzcami tej imprezy, a oprócz podziękowań i gromkich braw dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz drobne upominki.

maj 2018
« kw.   cze »