Get Adobe Flash player

Archive for 15 maja 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 maja 2018 r. przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Bogaci w wiedzę na temat pracy strażaków przekazywanej przez nauczycielki przedszkola, rodziców oraz osobiste spostrzeżenia wyruszyliśmy na plac szkolny, gdzie czekał na nas wóz strażacki i sami strażacy. Podczas spotkania mieliśmy okazję podzielić się naszą wiedzą na temat straży pożarnej, zapytać gości o interesujące nas zagadnienia związane z ich pracą,  poznać wyposażenie samochodu strażackiego, wzbogacić zasób naszych wiadomości na temat samej pracy strażaków, która nie ogranicza się jedynie do gaszenia pożarów. Największymi atrakcjami spotkania były oczywiście : wejście do wozu, przymierzanie kasku , pokaz lania wody przez strażaków i słuchanie sygnału dźwiękowego, jakim strażacy sygnalizują  wyruszenie na akcję. Spotkanie wywarło na nas olbrzymie wrażenie i po powrocie do przedszkola zainspirowało m.in .do zabaw tematycznych w stażaków, czy też wykonania prac plastycznych o strażakach.  

Serdecznie dziękujemy strażakom i jednocześnie rodzicom naszych przedszkolaków – P. Piotrowi Karasińskiemu za pomoc w organizacji  spotkania oraz P. M. Wyroślakowi oraz P. Tomaszowi Pietrasiowi za prowadzenie i niezwykle ciekawy przekaz  wiadomości.

IMG_0398

26 kwietnia 2018 r., zaproszeni przez dyr. gimazjum P. Justynę Polaczek,  P.  Katarzynę Sochan – opiekuna koła teatralnego  oraz uczniów gimnazjum w Niedrzwicy Dużej, uczestniczyliśmy w niezwykle miłym wydarzeniu kulturalnym w sali widowiskowej GOKSiR. Uczniowie koła teatralnego zaprezentowali nam przedstawienie pt. "Smok wawelski".  Dzieci wszystkich grup przedszkolnych uczestniczące w tym wydarzeniu, z zapartym tchem śledziły losy szewczyka, króla i królewny, rycerzy oraz smoka, który w tej wersji przedstawienia okazał się niezwykle sympatycznym, rozśpiewanym oraz roztańczonym stworzeniem. Oczywiście z takim smokiem ta historia nie mogła się kończyć źle, i tak właśnie się stało. Dzielnych aktorów nagrodziliśmy gromkimi brawami i słowami uznania.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

Maj 2018
P W Ś C P S N
« kwi   cze »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż