Archive for wrzesień 2018

Grupa sześciolatków "Słoneczka" z Niedrzwicy Dużej – laureatka 1 mejsca w kategorii : Najsympatyczniejsza grupa przedszkolna w powiecie lubelskim Plebiscytu Kuriera Lubelskiego, zrealizowała w dniu 21 września b.r. zdobytą w czerwcu nagrodę w formie wyjazdu do Bałtowa. Realizacja pakietu "Wielka przygoda" trwała przez cały dzień w znakomitym nastroju, promieniach słońca i poznawaniu prehistorycznych faktów z dziejów Ziemi. Dzieci zwiedziły m.in. Jura Park, Zwierzyniec Bałtowski, Polskę w miniaturze, Sabatówkę. Obejrzały także film o dinozaurach w wymiarze 5D. Dodatkowym atutem wyjazdu był fakt obecności z każdym dzieckiem jego rodzica. Wspólne dzielenie emocji zapewne wzmocniło więzi rodzinne oraz koleżeńskie, scaliło wspólnotę grupową dzieci i dorosłych. Będąc również ze "Słoneczkami" na wycieczce, przeżyłam to wszystko wspólnie z Nimi, za co serdecznie Im dziękuję i zapewniam, że było wspaniale.

Urszula Michalewska

20 września 2018 r. dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola, uczestniczyły w obchodach Dnia Przedszkolaka. Jest to święto dedykowane wszystkim dzieciom objętym edukacją przedszkolną. Po otrzymaniu życzeń od naszych wychowawczyń,  korzystając z pięknej pogody, zgromadziliśmy się na placu przedszkolnym, gdzie wszyscy razem, grupowo i indywidualnie tańczyliśmy przy m.in. doskonale  znanych nam utworach " La cintura", czy "chocolate". Niespodziankami były – wizyta maskotek: Kota Sylwestra i Minionka, które bardzo chętnie pozwalały dzieciom na przytulenia i wspólne wykonanie pamiątkowych grupowych fotografii oraz "deszcz" baniek mydlanych, które dzieci łapały z wielką radością i olbrzymim zaangażowaniem. Nieco później, w salach, dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zdrowych owocowych poczęstunkach i otrzymały od wychowawczyń drobne upominki.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy nieustającej radości i zachwytu z każdego wspólnie spędzonego dnia w naszej społeczności.

dyrektor i grono pedagogiczne Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

wrzesień 2018