Archive for październik 2018

Grupa dzieci pięcioletnich "Robaczki" z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej wraz z wychowawczynią p. Marzeną Szymuś serdecznie dziękuje pracownikom Przychodni weterynaryjnej w Niedrzwicy Dużej, a w szczególności P. Katarzynie Rudzkiej  i P. Marcinowi Rozwałce za spotkanie dnia 19.10.2018 r.

Podczas wizyty w Przychodni dzieci w niezwykle sympatycznej atmosferze, w przystępny dla nich sposób poznały tajniki pracy lekarza zwierząt – weterynarza, wzbogaciły  i usystematyzowały swoją wiedzę m.in. na temat sposobów opieki nad zwierzętami, w tym także nad zwierzętami chorymi,  z niezwykłym zainteresowaniem oglądały przeznaczone dla zwierząt akcesoria – smycze, kojce, kagańce…, oraz miały okazję do zaspokojenia swojej zaskakującej niejednokrotnie pytanych pracowników ciekawości dotyczącej świata zwierząt – na wszystkie zadane pytania  otrzymując wyczerpujące i satysfakcjonujące je odpowiedzi.

Grupa "Robaczki" z wychowawczynią P. Marzeną Szymuś serdecznie dziękuje tacie Olusia – P. Krzysztofowi Kępowiczowi za spotkanie dnia 09.10.2018 r. podczas którego przybliżył nam tajniki wykonywanego zawodu kucharza oraz zaprezentował niezwykłe dekoracje wykonane własnoręcznie "at hot" z owoców i warzyw.

Gratuluję umiejętności i zapewniam, że spotkanie zainspirowało wiele dzieci z grupy do podejmowania bezpiecznych, wspólnych z rodzicami prób uatrakcyjniania domowych posiłków elementami dekoracyjnymi.

Marzena Szymuś

Dnia 05 października 2018 r. w grupie "Krasnoludków" i "Pszczółek" było bardzo zdrowo.Dzieci w obu grupach przez cały tydzień opowiadały i słuchały na temat warzyw, owoców i zdrowego trybu żywienia i życia. W piątek nastąpiła "kulminacja zdobywanej wiedzy" i przedszkolaki z przyniesionych wcześniej różnych owoców przygotowały wspólnie z wychowawczyniami : P. Renatą i P. Małgosią oraz przy pomocy P. Marysi z gr. 3-latków smaczne, zdrowe i pożywne owocowe szaszłyki, które smakowały wspaniale.

Małgorzata Sapińska, Renata Żuber

Dnia 04 października 2018 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście – pracownicy Służby Więziennej z Opola Lubelskiego wraz z psem tropiącym .Wizyta związana była z naszym rocznym planem pracy dotyczącym  szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zdrowia dzieci, a także przystąpieniem naszej placówki do konkursu pt. " Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole".Przybyli goście w dostosowany do możliwości psychorozwojowych  dzieci sposób  zapoznali je z zakresem swojej pracy oraz zaprezentowali umundurowanie i sprzęt. Największą atrakcją podczas spotkania był pies Norton, który wykazał się 100% skutecznością, podczas inscenizowanych sytuacji, wymagających od niego skutecznego wytropienia niebezpiecznych substancji. Dzieci, podczas uważnego uczestnictwa w tym spotkaniu, miały okazję przekonać się, że w sytuacjach zagrożenia i niebezpieczeństwa, oprócz odpowiednich służb, zawsze można liczyć również na  wyszkolonych czworonożnych przyjaciół.Nasi goście otrzymali od uczestników gromkie brawa i podziękowania oraz pamiatkowe dyplomy, a skuteczny i niezwykle posłuszny Norton karmę.

Dziękujemy P. Dawidowi Kozakowi oraz kierownictwu S.W. w Opolu Lubelskim za przybycie i spotkanie.

Małgorzata Sapińska, Marzena Szymuś

Dzień chłopaka to święto, które na stałe wpisuje się w nasz  kalendarz  imprez przedszkolnych. W tym roku szkolnym poszczególne grupy organizowały niespodzianki dla swoich kolegów 28 września oraz 01 pażdziernika. Wszyscy chłopcy otrzymali życzenia od swoich wychowawczyń, koleżanek z grup i społeczności przedszkolnej. Dzięki pomocy grupowych "trójek", chłopcy w poszczególnych grupach otrzymali  od dziewczynek indywidualne upominki – samochodziki, układanki, piłeczki…, za co dziękowali im naprawdę szczerym uśmiechem i nieukrywanym entuzjazmem. Każda grupa uczestniczyła również we wspólnych zabawach i oczekiwanych przez wszystkich poczęstunkach.

Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego ( oczywiście wspólnie z nami dziewczynami)

październik 2018
« wrz   lis »