Archive for listopad 2018

Dnia 23 listopada 2018 r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych były uczestnikami koncertu muzycznego, prowadzonego przez zaprzyjaźnionego z naszą placówką P. Adama , któremu tym razem  towarzyszył  P. Bartek. Prowadzący audycję zapoznali nas z piosenką autorską  pt. " Polska ", wysłuchaliśmy również interpretacji muzycznych piosenek takich, jak : "Pałacyk Michla", "Rozkwitały pąki białych róż", "Wojenko, wojenko". Podczas spotkania,  w rozmowie, poruszaliśmy również kwestie dotyczące wojny i całego zła, jakie ze sobą niesie. Była to dla nas kolejna okazja do przybliżenia fragmentów  trudnej historii związanej z naszą Ojczyzną ,a sama audycja pięknie wpisała się w tegoroczne obchody Odzyskania Niepodległości.

23 listopada w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki wesoło i radośnie zatańczyły razem ze swoimi maskotkami "Misiowy taniec". Odbył się także koncert piosenek dla misiów. Zabawa zakończyła się słodką ucztą, w której również uczestniczyły misiaczki.

Justyna Stępień

Dnia 15 listopada 2018 r. grupy przedszkolne : "Pszczółki", "Robaczki", "Motylki", "Misie" , "Słoneczka" wraz z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyły na wycieczkę autokarową, do Domu Kultury w Bełżycach, gdzie obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Przedstawienie zatytułowane "Orlątko" zostało przygotowane  dla dzieci z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Widzowie z dużą uwagą śledzili losy tytułowego Orlątka, uwięzionego i zamkniętego w klatce , słuchającego Bajarza, który w swych opowieściach przekazywanych od wieków szukał rozwiązania siedmiu zagadek, dzięki którym uda się otworzyć klatkę z uwięzionym ptakiem. I oczywiście przy wsparciu i podpowiedziom widowni to się udaje, a Orlątko wyfruwa w świat stając się symbolem wolności i niepodległości.

Spotkanie z teatrem było dla dzieci okazją do przybliżenia historii naszej ojczyzny, utrwalenia daty odzyskania niepodległości przez Polskę , jak również utrwalenia pieśni pt. "Legiony", której motyw przewijał się kilkakrotnie podczas przedstawienia.

Włączając się w obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę społeczność Przedszkola w Niedrzwicy Dużej – dzieci poszczególnych grup wiekowych, dyrektor,  wychowawcy  oraz pracownicy niepedagogiczni odpowiadając na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej uczestniczyli w akcji "Rekord dla Niepodległej".

Dnia 09 listopada 2018 r. zgromadziliśmy się razem w przygotowanych specjalnie na tę okoliczność strojach odzwierciedlających nasze barwy ojczyste, z wykonanymi w grupach kotylionami , flagami i po któtkim wprowadzeniu w tematykę święta przez p.dyrektor , dokładnie o godzinie 11.11  z dumą i wzruszeniem zaśpiewaliśmy cały 4-zwrotkowy hymn narodowy – "Mazurka Dabrowskiego".  Oprócz odpowiedzi na apel ministerialny było to nasze świadectwo patriotyzmu, poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec naszej wspólnej Ojczyzny.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy przygotowali biało- czerwone stroje dla dzieci na to szczególne wydarzenie.

dyrektor i wychowawcy

Dnia 08 listopada 2018 r. w Przedszkolu w Niedrzwicy Kościelnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród  dla uczestników organizowanego przez to przedszkole Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Gmina Niedrzwica Duża – moja mała Ojczyzna". Patronat honorowy tego przedsięwzięcia objął wójt gminy P. Adam Kuna, z rąk którego, obok gospodarza placówki P. dyrektor Jagody Górskiej,  nagrodzone i wyróżnione w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki i książkowe upominki nawiązujące tematycznie do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z naszego przedszkola, w konkursie uczestniczyły dwie dziewczynki z grupy "Robaczki" – Emilka Maik , która przygotowała " rysunkowe zdjęcia" wybranych miejsc Niedrzwicy Dużej oraz Aleksandra Stolarz, która wykonała rysunek kredką, przedstawiający swoje najbliższe otoczenie.

Serdecznie gratuluję Emilce Maik zajęcia I miejsca w kategorii wiekowej 3-4 latki oraz dziękuję mamom dziewczynek – Paniom : Marcie Maik i katarzynie Stolarz za pomoc organizacyjną związaną z konkursem.

Marzena Szymuś

listopad 2018