Archive for grudzień 2018

W piątek 21 grudnia, dzieci sześcioletnie z grupy "Słoneczka" przeżywały wspólnie czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Poznane na zajęciach tradycje świąteczne i zwyczaje związane z tymi świętami były wyznacznikiem działań związanych z organizacją dnia wigilijnego w swojej grupie.Dzieci przygotowały wspólnie z wychowawczynią dekoracje świąteczne w sali, ubrały choinkę, nakryły odświętnie do stołu, pamiętając o świecach, serwetkach, sianku i opłatku. Wspólny posiłek rozpoczęły modlitwą, następnie dzieląc się opłatkiem składały sobie życzenia. Po posiłku śpiewały kolędy, dzieliły się także wrażeniami z bieżących chwil. " Tak mogłoby być zawsze"- komentowały. Niech zatem ten piękny nastrój jedności trwa w nas jak najdłużej, dzielmy się nim ze wszystkimi. Wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Urszula Michalewska

świąteczny

Na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia pragniemy wszystkim rodzicom, gościom odwiedzającym stronę naszego Przedszkola złożyć życzenia przeżywania tego czasu w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Życzymy również, by kolejny Nowy Rok był dla wszystkich Państwa czasem realizacji osobistych zamierzeń i spełnienia nawet najskrytszych marzeń.

– Dyrektor, nauczyciele, pracownicy Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

06 grudnia – magiczna data w kalendarzu i związane z nią WAŻNE WYDARZENIE na które czekają i Ci duzi i Ci trochę młodsi… Spotkanie z Mikołajem, do którego przedszkolaki przygotowywały się z dużym zaangażowaniem. Każda z grup przygotowała na miarę swoich możliwości wiekowych pisane i rysowane listy do Mikołaja, mające ułatwić Mu dobór właściwego prezentu dla każdego dziecka, dzieci wykonały szereg prac plastycznych przybliżających postać Mikołaja, przystrajały sale na jego wizytę, poznawały piosenki i uczyły się o nim wierszy. Starsze grupy poznały również historię  Św. Mikołaja. A w ten szczególny dzień z niecierpliwością i pewną obawą czekały na spotkanie z Nim. I oczywiście nikogo nie zawiódł – przyszedł w asyście Śnieżynek i Elfików, odwiedzając wszystkie przedszkolne grupy. Przedszkolaki zachwyciły się otrzymanymi przez Niego prezentami, wśród których znalazły się zabawki i słodycze, a w podziękowaniu śpiewały mu piosenki i częstowały gości ciasteczkami.

Serdecznie dziękujemy P. Annie Malarczyk i uczniom Szkoły Podstawowej za pomoc organizacyjną tego dnia oraz grupie rodziców zaangażowanych w przygotowanie paczek dla przedszkolaków .

Szczególne podziękowania kierujemy do P. Arkadiusza Sochy, który wykonał pamiątkowe zdjęcia indywidualne dzieci z Mikołajem.

W przededniu Św. Mikołaja delegacja  przedszkolaków : grupa pięciolatków "Robaczki" z wychowawczynią p. Marzeną Szymuś, grupa sześciolatków "Słoneczka" z wychowawczynią p. Urszulą Michalewską  przy wsparciu rodziców  z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej odwiedziła  w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" dzieci z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej. W akcji uczestniczyła cała społeczność przedszkola. Przedszkolaki w grupach poznawały historię dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.Wspólnie z rodzicami przygotowały dary niezbędne do codziennego życia dzieci w domu dziecka – produkty spożywcze,środki higieniczne .Chcąc uprzyjemnić dzieciom długie zimowe wieczory, upiekły w przedszkolu oraz w domu ze swoimi rodzicami ciasteczka dekorując je najpiękniej jak mogły. Zgromadziły wiele gier, artykułów szkolnych, także przyborów do prac plastycznych.Pomyślały również o książkach, podzieliły się swoimi zabawkami.

Dla dzieci uczestniczących w wyjeździe było to ogromne przeżycie.Wiadomo nam z relacji rodziców, że dzieci zadawały wiele pytań związanych w losami dzieci znajdujących się w domu dziecka. Temat nie był im obojętny i poruszył ich małe serduszka.Były nawet łzy wzruszenia.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym osobom w tę akcję. Dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za olbrzymie zaangażowanie w pomoc, pracownikom przedszkola, głównemu koordynatorowi akcji p. pedagog Dorocie Rusek ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej oraz p. Joannie Wapińskiej także z tej szkoły. Dziękujemy kierowcy p. Sylwestrowi za charytatywny dowóz przedszkolaków i wszystkich darów rzeczowych do miejsca docelowego naszej wizyty. Dziękujemy także wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc wniesie w życie dzieci odwiedzonych przez nas w domu dziecka trochę radości, a w nasze postanowienie dawania dobra innym, co także jest ogromną radością.

3o listopada przedszkolaki z grup " Krasnoludki" i "Pszczółki" razem ze swoimi wychowawczyniami zebrały się razem, a panie Małgosia i Renata opowiedziały w skrócie co oznacza święto andrzejkowe. Przedszkolaki dowiedziały się, ze jest to tradycja ludowa wieczoru wróżb. Następnie przy piosenkach z dzieciecego repertuaru wszyscy razem tańczyli. Były tańce w parach, kole, tworzyły się "wężyki".Na zakończenie wesołej zabawy dzieci zasiadły do "słodko i owocowo" zastawionych stołów.

Małgorzata Sapińska, Renata Żuber

grudzień 2018