Archive for marzec 2019

"Choć mam rączki małe i niewiele zrobię"… To nieprawda! Udowodniły to właśnie 28 marca maluchy z grupy "Krasnoludki". To właśnie szczypiorek z wysadzonych kilkanaście dni wcześniej cebul znalazł swoje wykorzystanie. Tak " kanapki" z ulubionymi dodatkami wiosennymi tj. rzodkiewką, szczypiorkiem, pomidorek, sałata i wiele innych ulubionych przysmaków "Krasnoludków" znalazło się na przedszkolnym stoliku.Dzieci pracowały niczym "mróweczki", ale najważniejsze było to, że przygotowane własnoręcznie kanapki smakowały "niesamowicie" i "były bardzo zdrowe" jak orzekły dzieci.

Małgorzata Sapińska

Na jej nadejście czekamy ze zniecierpliwieniem wszyscy…Wypatrujemy jej w pogodzie i otaczającej nas przyrodzie… WIOSNA, bo o niej mowa to zdecydowanie nasza ulubiona pora roku. "Nacieszeni" zimą i jej niewątpliwymi walorami czekamy jednak na dzień, w którym wiosna rozgości się w świecie przyrody na dobre. 21 marca, zgodnie z naszą przedszkolną tradycją zgromadziliśmy się wszyscy na placu zabaw, gdzie okrzykami i wierszem "Marzanna" zaprezentowanym grupowo przez "Misie" żegnaliśmy się z zimą.Najważniejsze jednak było dla nas tego dnia symboliczne spalenie Marzanny – wspólnie wykonanej  kukły symbolizującej odchodzacą porę roku. Piosenkami " Pożegnanie zimy", "Marzanna", "Marcowe żaby" oraz wykonanymi wcześniej gaikami, gałązkami bazi, balonikami witaliśmy tak wyczekiwaną wiosnę. Nawet towarzyszące nam tego dnia ciepłe promienie słoneczne ogłosiły jej nadejście.Teraz, kiedy już nadeszła, z każdym kolejnym dniem będziemy szukać wiosny i ją poznawać podczas licznych spacerów i wycieczek oraz codziennych przedszkolnych zajęć.Chcemy o niej wiedzieć jak najwięcej, bo jest pięknie barwną, bogatą i niezwykle radosną porą roku.

12 marca 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w bardzo ważnym spotkaniu. W ramach realizacji kolejnego zadania konkursu " Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole" i naszego rocznego planu pracy, gościliśmy  przedstawicieli Komendy Policji w Bełżycach, którzy teoretycznie i w praktyce sprawdzili naszą wiedzę dotyczącą bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz umiejętności dzieci w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię na przyszkolnym przejściu dla pieszych. W tak znakomitej, zapewniającej nam całkowite bezpieczeństwo asyście policjantów, ubrani w kamizelki odblaskowe, w które wyposażyła nas swego czasu miejscowa firma "Alfa- Bet" "zdaliśmy" ten test wzorowo! Nagrodą dla wszystkich przedszkolaków, oprócz słów pochwały od zaproszonych gości, była możliwość wejścia i obejrzenia wyposażenia radiowozu. Dodatkowo dzieci otrzymały od policjantów odblaski, dzięki którym staną się jeszcze bardziej, bezpiecznie widoczne uczestnicząc w ruchu drogowym. Oprócz gromkiego i szczerego "dziękujemy" przedszkolaki podziękowały gościom okolicznościowymi piosenkami i wręczeniem pamiątkowego podziękowania.

DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM KOMENDY W BEŁŻYCACH ZA TO SPOTKANIE. GORĄCE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY RÓWNIEŻ ZESPOŁOWI INTERDYSCYPLINARNEMU PRZY OPS W NIEDRZWICY DUŻEJ ZA PRZEKAZANIE ODBLASKÓW DLA PRZEDSZKOLAKÓW

– Marzena Szymuś, Justyna Stępień

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. 10 marca obchodzony jest "Dzień Mężczyzny". Mimo, że "męskie" święta nie są tak popularne jak "kobiece", to stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku. W naszym przedszkolu dzieci z grupy "Motylki" zaprosiły do siebie babcię, dziadka, mamę i tatę. W tym dniu 8 marca złożyły swoim najbliższym serdeczne życzenia oraz zaprezentowały się w części artystycznej przygotowanej właśnie z okazji 8 marca " Dzień kobiet" i 10 marca "Dzień Mężczyzn"

Magdalena Hawrył

26 lutego grupy "Delfinki" i "Krasnoludki" odwiedziły salon fryzjerski P. Marii Szymuś. Celem odwiedzin było zapoznanie dzieci z pracą fryzjera. Przedszkolaki zostały serdecznie powitane przez P. Marysię. Z zaciekawieniem oglądały wnętrze salonu, a także sprzęty i akcesoria służące w pracy fryzjerskiej.Największe zainteresowanie wzbudziły duże fotele.Każde dziecko usiadło na nim chociaż na chwilę. Kilka dziewczynek zostało też pięknie uczesanych przez fryzjerkę. Na koniec spotkania dzieci wręczyły właścicielce salonu własnoręcznie wykonany rysunek i podziękowały za zaproszenie.

Dziękujemy P. Marii Szymuś za gościnę w swoim salonie fryzjerskim

Justyna Stępień, Małgorzata Sapińska