Archive for kwiecień 2019

15 kwietnia 2019 r. przedszkolaki gościły w poszczególnych grupach niesamowitego gościa. Odwiedził nas Spiderman – ulubieniec zarówno chłopców, jak i dziewczynek.  Dzieci w każdej z grup rozmawiały z nim o swoich ulubionych formach aktywności, w tym także aktywności "w sieci". Nasz gość zwrócił uwagę dzieci na fakt, iż  komputerowy świat gier, po które dzieci często i bardzo chętnie sięgają różni się od otaczającej nas rzeczywistości i zachęcał do aktywności ruchowej,  codziennego pobytu i bezpiecznych zabaw na dworze, dzięki czemu można zyskać "supermoce". Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie dzieci – miały do naszego gościa mnóstwo pytań, zarówno o niego samego i jego niesamowite zdolności, jak i jego znajomych – Supermana, czy Elzy. Pamiątkowe zdjęcia oraz niespodzianki i słodkości od gościa na zakończenie spotkania wywołały na twarzach przedszkolaków szerokie szczere uśmiechy. DZIĘKUJEMY SPIDERMANIE !

"Słoneczka" – sześciolatki, poznając tradycje świąteczne, postanowiły przy wsparciu swojej wychowawczyni upiec wielkanocne babeczki. Tym razem poznały sposób wykonania ciasta ucieranego, używając miksera. Do wykonania ciasta użyły wiele jaj, mąki, cukru i oleju oraz kakao. Każde z dzieci dozowało ciasto do foremek aluminiowych i bacznie obserwowało wzrost ciasta podczas pieczenia w piekarniku. Dekorowanie cukrem pudrem i pakowanie babeczek, ozdabianie wstążką nadało wypiekom świątecznego wyglądu.Babeczki miały trafić do "święconki". Podczas rozchodzenia się do domów życzyliśmy sobie wzajemnie WESOŁYCH ŚWIĄT. Wszystkim kochani, których nie było z nami w tym dniu w przedszkolu również życzymy udanego, spokojnego przeżywania czasu świątecznego w gronie rodziny. Wesołego Alleluja.

świeta

" Wielkanoc, pachnie wiosna…, to pora tak radosna, pełna bazi, pisanek kolorowych i prezentów zajączkowych. Na świątecznym stole w rzeżusze cukrowy baranek, mnóstwo wody w dyngusowy poranek…"

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzą dyrektor, wychowawcy, pracownicy Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

We wtorek 09 kwietnia na placu przedszkolnym pojawił się 4,5 metrowy  drewniany stół oraz dwie takiej samej długości ławy.Stało się to za sprawą rodziców : p. Mariusza Steca, który zajął się transportem drzewa oraz materiałem na metalowy stelaż, p. Tomasza Polaka, który wykonał stelaż i razem z p. Markiem Konecznym oraz konserwatorem przedszkola p. Ryszardem Kasiurą zmontowali meble ogrodowe. Obróbki stolarskiej dokonał p. Adam Pioś. Prace wykonane zostały gratisowo. Zakup drzewa został sfinansowany z pieniędzy sołeckich przeznaczonych dla przedszkola przez sołtysów I i II części Niedrzwicy Dużej.

Serdecznie dziękują naszym darczyńcom dyrektor przedszkola, nauczyciele, rodzice oraz dzieci, wyrażając radość z tak pięknej współpracy, która kierowana jest na rzecz rozwoju i dobra najmłodszego pokolenia.

Urszula Michalewska

Przedszkolaki jak co roku poznają tradycje świąteczne. "Słoneczka" w tym roku zgłębiały wiedzę dotyczącą tradycji z XI wieku, związanej ze święceniem palm, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Niedzielą Palmową, dokładnie 10 kwietnia, sześciolatki robiły palemki wielkanocne.Technikę ich wykonania pokazała dzieciom p. Teresa Dziekanowska – babcia Dorotki, którą zaprosiliśmy na zajęcia, znając ją jako artystkę ludową. Pomocą, przy wykonywaniu palemek wsparła nas p. Agnieszka Socha – mama Dorotki – córka p. Teresy.Współpraca całego zespołu przyniosła dobry wynik w postaci wykonanych palm, na które złożyły się zrobione samodzielnie przez dzieci kwiaty z bibuły, przyniesione gałązki bukszpanu, rózne elementy ozdobne. Przy okazji dzieci miały okazję poznać wytwory artystyczne p. Teresy przeznaczone na Święta Wielkanocne, np. serwetki robione na szydełku, kurki, koguciki, a nawet wielkanocny koszyczek z pisankami i barankiem. Serdecznie dziękujemy naszym gościom : p. Teresie oraz p. Agnieszce, ciesząc się ze współpracy.

Ps Kochani, wyrażam swoją radość i wzruszenie z powodu tego, iż palemki robione przez dzieci w przedszkolu, prezentowały się w Niedzielę Palmową wraz z nimi i ich rodzinami w kościele.

kwiecień 2019
« mar   maj »