Archive for 9 kwietnia 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Przedszkole w Niedrzwicy Dużej uzyskało certyfikat BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE 2019. We wrześniu 2018 r. nasza placówka przystąpiła do Ogólnopolskiego konkursu "Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole" organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Konkurs trwał do 12 marca 2019 r. i polegał na realizacji 13 zadań, których wykonanie oceniło jury powołane przez organizatorów tego przedsięwzięcia. Zadania dotyczyły wpojenia i utrwalenia dzieciom nawyków bezpiecznego zachowania się w środowisku domowym, przedszkolnym, w kontakcie z przyrodą, osobami nieznanymi i znanymi dzieciom, zwierzętami. Zadania konkursowe dotyczyły również wdrożenia elementarnych działań związanych z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym, czy pozorowanej akcji zagrożenia pożarem. Dzieci spotkały się z pielęgniarką, pracownikiem OPS,  poznały zagrożenia dla  ich życia i zdrowia wynikające z następstw pór roku, utrwalały znajomość numerów alarmowych, poznały podstawowe czynności związane z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Niewątpliwie do najatrakcyjniejszych dla dzieci form realizacji zadań konkursu były spotkania z przedstawicielami służb mundurowych : próbna ewakuacja przy wsparciu strażaków, nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę z policjantami, spotkanie z pracownikami SW z psem tropiącym Nortonem. W placówce monitorowano budynek przedszkola i placu zabaw pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim jego użytkownikom. Systematycznie prowadzono przeglądy techniczne obiektów przedszkolnych, dróg komunikacyjnych, urządzeń elektrycznych, stanu sprzętów zarówno w budynku przedszkola, jak i na placu zabaw.

Dziękujemy wszystkim, którzy z tak dużym zaangażowaniem włączyli się w nasze działania. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do OSP w Niedrzwicy Dużej, SP w Bełżycach, P. Agnieszki Borkowskiej, Komendy Policji w Bełżycach, Zespołu Interdyscyplinarnego przy OPS w Niedrzwicy Dużej, SW w Opolu Lubelskim.

koordynator konkursu Marzena Szymuś

Przedszkolaki z kazdej grupy naszego przedszkola, przyłączyły się do prowadzonej przez GOKSiR, a organizowanej przez PKO akcji charytatywnej  "GORĄCZKA ZŁOTA", przeznaczonej m.in. na organizację wakacji dzieciom z ubogich rodzin. Akcja polega na zbiórce monet 1, 2 oraz 5 groszowych i trwa do 15 czerwca. Rodziców prosimy o aktywne wspieranie akcji, a tym samym uczenie dzieci dzielenia się z potrzebującymi swoimi zasobami. Akcja widocznie nabiera tempa, za co z serca dziękujemy rodzicom i dzieciom, zachęcając do systematycznego jej prowadzenia. Życzymy wszystkim zarażenia się "gorączką złota".

Urszula Michalewska

kwiecień 2019