Archive for 14 kwietnia 2019

Przedszkolaki jak co roku poznają tradycje świąteczne. "Słoneczka" w tym roku zgłębiały wiedzę dotyczącą tradycji z XI wieku, związanej ze święceniem palm, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Niedzielą Palmową, dokładnie 10 kwietnia, sześciolatki robiły palemki wielkanocne.Technikę ich wykonania pokazała dzieciom p. Teresa Dziekanowska – babcia Dorotki, którą zaprosiliśmy na zajęcia, znając ją jako artystkę ludową. Pomocą, przy wykonywaniu palemek wsparła nas p. Agnieszka Socha – mama Dorotki – córka p. Teresy.Współpraca całego zespołu przyniosła dobry wynik w postaci wykonanych palm, na które złożyły się zrobione samodzielnie przez dzieci kwiaty z bibuły, przyniesione gałązki bukszpanu, rózne elementy ozdobne. Przy okazji dzieci miały okazję poznać wytwory artystyczne p. Teresy przeznaczone na Święta Wielkanocne, np. serwetki robione na szydełku, kurki, koguciki, a nawet wielkanocny koszyczek z pisankami i barankiem. Serdecznie dziękujemy naszym gościom : p. Teresie oraz p. Agnieszce, ciesząc się ze współpracy.

Ps Kochani, wyrażam swoją radość i wzruszenie z powodu tego, iż palemki robione przez dzieci w przedszkolu, prezentowały się w Niedzielę Palmową wraz z nimi i ich rodzinami w kościele.

Urszula Michalewska

12 kwietnia dzieci z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej. Zaprezentowane autorskie utwory, pozwoliły przedszkolakom lepiej zrozumieć sytuacje, w których powinno się używać  słów „przepraszam”, „proszę” i „dziękuję”. Muzyk, pan Adam, aktywnie włączał słuchaczy do swojego występu – dzieci grały na instrumentach, śpiewały refren piosenek, wykonywały do nich  układy ruchowo – taneczne. Wspólnie spędzony czas, minął wszystkim bardzo szybko, a dzieci bogatsze o nowe doświadczenia, pełne pozytywnych emocji wróciły do swoich sal.

kwiecień 2019
« mar   maj »