Archive for 8 czerwca 2019

DSC_0132

w piątek 09 czerwca, w grupie "Słoneczek", odbyła się uroczystość Dnia Rodziny. Miała ona charakter Koncertu Życzeń. Dzieci przygotowały bardzo bogatą część artystyczną: nie zabrakło w niej śpiewu, tańca, recytacji. Niezwykłą atrakcją występu był taniec w wykonaniu tatusiów z córeczkami oraz wokalna rozmowa mamy z córeczką. Wzruszające teksty literackie oraz wokalne, muzyka w połączeniu z barwnością rekwizytów i uroczystymi strojami, nadały dodatkowo atmosfery i wyrazu świątecznego nastroju tej rodzinnej uroczystości.Przygotowania do występów związane były z wielkim zaangażowaniem rodziców, którzy popołudniami przychodzili na próby, byli pomocni w przygotowaniu potrzebnych rekwizytów, projekcji filmowej, poczęstunku. Kochani Rodzice z serca Wam za to wszystko dziękuję. Osobiście były to dla mnie chwile wielkiej radości, które dają siłę do działania. Współdziałanie w jednej sprawie bardzo zjednoczyło naszą grupowa społeczność. Dziękuję dzieciom za wytrwałość w przygotowaniu się do występów i cudowny finał na scenie. Kochani Rodzice i drogie dzieci, życzę Wam raz jeszcze samego dobra.

wychowawczyni Ula Michalewska

Ps  Dziękuję  dyrekcji GOKSiR za udostępnienie sali widowiskowej na cele uroczystości, za wszelką życzliwość pracowników, dziękuję Maćkowi Pietrasiowi za techniczną oprawę muzyczną uroczystości.

DSC_0064

Dnia 02 czerwca obchodziliśmy Uroczystość 35-lecia istnienia naszej parafii. W tym dniu odbył się Festyn Parafialny "Mama, tata, ja", w którym aktywny udział wzięło także nasze przedszkole. Dzieci w grupach oraz z rodzinami upiekły ciasteczka, włączyły się do konkursu plastycznego, do wzbogacenia loterii fantowej oraz wzięły udział w części artystycznej. Grupa "Delfinki", "Misie" oraz "Słoneczka" zaśpiewały piosenki religijne podczas festiwalu pieśni religijnej, wykonując utwory: "Kocham Cię" oraz "Witaj Maryjo". Dyrektor przedszkola p. Zofia Gąska, pracowała przez cały tydzień w grupie organizacyjnej festynu. Wyrażamy radość z możliwości współpracy ze środowiskiem lokalnym – m.in. z Parafią w Niedrzwicy Dużej. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wszelką pomoc w działaniach przedszkola, która nie jest bez wpływu na kształtowanie pozytywnych postaw naszej najmłodszej społeczności.

Urszula Michalewska

czerwiec 2019