W dniu 29 października, przedszkolaki z naszego przedszkola, uczestniczyły w pierwszej w tym roku szkolnym, audycji muzycznej pt. "Cztery pory roku – Jesień " Vivaldiego. W trakcie audycji miały możliwość zapoznania się z brzmieniem i wyglądem trzech instrumentów muzycznych : skrzypiec, melodyjki oraz akordeonu. Wysłuchały koncertu z utworami Vivaldiego, inspirowanego zmieniającymi się porami roku. Dla urozmaicenia charakteru audycji, muzycy zagrali także utwory z typowo dziecięcego repertuaru piosenek przedszkolnych, odnoszącego się tematycznie do pór roku. Dzieci włączyły się aktywnie do koncertu, śpiewając znane piosenki. Muzyczny nastrój poranka, udzielił się wszystkim tym, do uszu których dotarły nuty muzycznych utworów, co z kolei było inspiracją dalszej części dnia przedszkolnego. Za miłe chwile z muzyką dziękujemy wykonawcom i czekamy na kolejne spotkanie muzyczne.

Urszula Michalewska

« mar