W związku z przypadającym na dzień 23 kwietnia Światowy Dzień Książki , dzieci z grupy pięciolatków przez cały bieżący tydzień wzbogacały zasób swoich wiadomości na temat książek i kultury ich użytkowania. 23 kwietnia tuż po przyjściu do przedszkola, od rana oglądały, porównywały, "czytały" wybrane i  przyniesione z domu ulubione książki. Każde dziecko miało również okazję do zaprezentowania przed grupą swojej  książeczki i opowiedzenia o niej kilku słów. Podczas tych prezentacji przybliżyliśmy sobie świat dinozaurów, księżniczek, rycerzy, gadów, psów a nawet… piaskowego wilka. Zwieńczeniem obchodu tego święta była wycieczka do Biblioteki Gminnej w Niedrzwicy Dużej. Tam, podczas spotkania z paniami bibliotekarkami dowiedzieliśmy się min. jak wypożyczyć książkę, jak zapisać się do biblioteki, co to jest karta biblioteczna. Mieliśmy również okazję obejrzeć wiele książek znajdujących się w bibliotece oraz wysłuchać kilku wierszy przeczytanych przez pracowników biblioteki. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy zakładki do książek.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Celinie Słotwińskiej oraz p. Marzenie Boryga za wspólnie spędzony czas i ciepłe przyjęcie – grupa pięciolatków z wychowawczynią  Marzeną Szymuś

« lut