"Jedzie, jedzie straż pożarna, do pożaru jedzie…" – słowa tej piosenki rozbrzmiewały w ostatnich dniach w przedszkolnych salach grup pięciolatków i zerówki. Z dużym zaangażowaniem dzieci z tych grup rysowały obrazki związane z pracą strażaków. Wszystko to za sprawą zaplanowanej wycieczki do Straży Pożarnej w Lublinie. 12.05.2015 r. pięciolatki oraz sześciolatki wraz z wychowawczyniami oraz grupą rodziców, wyruszyły na spotkanie ze strażakami. Na miejscu, pod przewodnictwem jednego ze strażaków, mieliśmy możliwość obejrzenia remizy strażackiej, samochodów przygotowanych do wyjazdu na akcje wraz z ich wyposażeniem oraz sprzętu, jakim posługują się strażacy w swojej ciężkiej i często niebezpiecznej pracy. Byliśmy również uczestnikami pokazu zjazdu z ześlizgu a na placu z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy rozkładanie drabiny z wysięgnikiem sięgającej … aż do samego nieba. A na zakończenie spotkania był prysznic z prawdziwego węża strażackiego !  Przedszkolaki w podziękowaniu za tak ciekawe spotkanie zaśpiewały piosenkę o strażakach, wręczyły podziękowanie oraz zgromadzone w albumiku zatytułowanym " Praca strażaka w oczach przedszkolaka " rysunki okolicznościowe. Pełni wrażeń i postanowień, że kiedy dorośniemy też chcemy być strażakami,  wracaliśmy do naszego niedrzwickiego przedszkola wspominając chwile spędzone w straży.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom SP w Lublinie za to niezwykle ciekawe spotkanie oraz P. Agnieszce i Marcinowi Borkowskim za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Marzena Szymuś, Magdalena Hawrył

« mar