05 maja 2015 r dzieci 5-6 letnie z naszego przedszkola pojechały autokarem do Teatru Lalki i Aktora w Lublinie na spektakl pt " Bucik Kopciuszka". Ten spektakl to wariacja na temat znanej wszystkim historii Kopciuszka. Zachowując linearność opowieści, twórcy spektaklu skupili się na jednym z symboli tej baśni – pantofelku i wokół niego budują całą gamę plastycznych obrazów. Pantofelek jest jedynym śladem, dzięki któremu Książe będzie mógł odnaleźć ukochaną. Filarem przedstawienia była zabawa przedmiotami, odkrywanie ich nowych znaczeń i funkcji ( but może być tatą, sukienką, karetą, koniem; pudełko- pojazdem, pałacem, tronem). Mali widzowie siedzieli na scenie razem z aktorami. I choć butów było co nie miara, to własne buciki dzieci musiały zostać przed wejściem na widownię. Po spektaklu dzieci z rodzicami i nauczycielkami spacerowały zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, gdzie na każdym kroku można zobaczyć coś interesującego. Wyjazd do Lublina wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiech i komentarze po skończonej wycieczce.

Bożena Krawczyk

« mar