25 czerwca 2015 r. grupa 6 – latków udała się na pieszą wycieczkę do Urzędu Gminy w Niedrzwicy Dużej. Przewodnikiem dzieci był P. Bartosz Dąbrowski pełniący funkcję vice wójta oraz zajmujący się promocją naszej gminy. Podczas spotkania dzieci zobaczyły wiele pomieszczeń, do których mogą przychodzić mieszkańcy gminy z poszczególnymi problemami. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w gabinecie P. wójta Adama Kuny, gdzie po krótkiej prezentacji roli, jaką P. wójt pełni w gminie, dzieci mogły zadawać mu pytania lub odpowiadały na pytania wójta. Następnie dzieci zapoznały się z pracą p. skarbnik, p. geodety, p. informatyka, urzędników stanu cywilnego, urzędników do spraw bezpieczeństwa drogowego, ochrony środowiska oraz urzędników zajmujących się planem zagospodarowania przestrzennego. Dzieci zobaczyły nową mapę z zarysem przebiegu nowej obwodnicy. Dzieci były bardzo zaciekawione przekazywanymi informacjami.  Na pamiątkę wizyty każde z dzieci otrzymało pamiątkowe gadżety z logo gminy- min.        " smycze", oraz słodycze. Ponadto na ręce p. Magdaleny Hawrył – wychowawczyni dzieci,   złożona została świnka skarbonka i katalog z zabawkami na plac zabaw.

Serdecznie dziękujemy P. Bartoszowi Dąbrowskiemu za poświęcony czas, który w bardzo przystępny sposób zapoznał nas z instytucją oraz pracownikami Urzędu Gminy w Niedrzwicy Dużej. Dziękujemy również wszystkim pracownikom za tak ciepłe    i miłe przyjęcie.

Magdalena Hawrył z grupą sześciolatków

« lut