W dniu 09 czerwca wszystkie przedszkolaki naszego przedszkola, zgromadziły się w sali widowiskowej GOKSiR na zaproszenie młodzieży gimnazjalnej oraz ich nauczycieli, by obejrzeć przygotowaną przez nich teatralną wersję dawnej polskiej baśni literackiej autorstwa Marii Konopnickiej " O Krasnoludkach i Sierotce Marysi" Po chwili scena zatętniła życiem: przepychem dekoracji, barwnych postaci oraz muzyką i piosenkami. Piękna gra aktorska utalentowanej młodzieży przeniosła nas w świat mityczno – baśniowy a zarazem bardzo realny, ukazując ważne wartości życzliwości ludzkiej, szacunku do pracy a także umiłowanie do piękna przyrody. Z serca dziękujemy w imieniu przedszkolaków i ich wychowawczyń nauczycielom gimnazjum p. Katarzynie Sochan, p. Dorocie Rusek, p. Katarzynie Bartnik oraz młodzieży gimnazjalnej klas I i II za wspaniałe wrażenia emocjonalne i estetyczne towarzyszące nam podczas oglądania teatralnego przedstawienia tej pięknej polskiej baśni.

Urszula Michalewska

« lut