Ostatniego dnia czerwca przedszkolaki grup dzieci 5 – 6 letnich żegnały przedszkole. Część dzieci po wakacjach idzie już do szkoły , część pozostanie jeszcze w swoim ulubionym przedszkolu. Jednak czas wakacyjny należy się wszystkim po ogromnym wkładzie pracy w swoje dorastanie do roli ucznia, starszego przedszkolaka, człowieka świadomego własnych możliwości. W tegorocznym programie artystycznym przygotowanym na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego , dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami : p. Urszulą Michalewską i p. Bożeną Krawczyk , zaprosiły wszystkich przybyłych na tę  uroczystość w podróż dookoła świata. Treść przedstawienia , piosenki i tańce oraz przepiękne stroje dzieci ukazywały charakter klimatyczny, kulturowy oraz krajobrazowy poszczególnych rejonów świata, od Afryki przez Europę, aż do "Dalekiej Północy". Po " dalekiej podróży" był czas na "powrót" do ukochanej Ojczyzny, gdzie: "od łąk mokrych bocian leci, kundel Brysio zagarnia owce siwe, a koń bujną wstrząsa grzywą i od stajni rży"… Wartość swojego kraju dzieci przedstawiły w pięknej pieśni pt "Ojczyzna" "Polce Lubelskiej", strojach . Ach cóż to była za podróż. Można by rozmarzyć się na dłużej. Zakończeniem programu była prezentacja przez dzieci "przedszkolnej fotografii", wykonanej w formie narysowanych przez siebie autoportretów oraz portretów swoich pań przy piosence pod  tym samym tytułem . Później był czas na spotkania w swoich salach z wychowawczyniami , rozdanie dyplomów, upominków, tysiąca całusków, przytulania i łzy rozstania. Nie mogę też nie wspomnieć o słowach wypowiedzianych do dzieci i rodziców przez p. dyrektor przedszkola Barbarę Gąska oraz zaproszonego gościa p. vice wójta gminy Bartosza Dąbrowskiego , o podziękowaniach dla rodziców za współpracę z przedszkolem na wielopłaszczyznowym polu działania… i życzenia zdrowych, bezpiecznych i słonecznych  wakacji. Dziękujemy i życzymy dorosłym i dzieciom , aby sprawili sobie piękne dni, cieszyli się wszystkim i wszystkimi, dziwili się światu, miłości i życiu, bo urlop to piękne dni w spokoju dla siebie samego i dla ludzi, którzy są z nami .

Wszelkiej szczęśliwości życzą Ula Michalewska i Bożena Krawczyk.

« mar