Przedszkolaki z naszego przedszkola świadomie przeżywały Święto Niepodległości. Przygotowywały się do tego przez wiele dni, poznając historię naszego narodu: dzieje jego powstania, czas panowania pierwszych władców, czas niepodległości, czas walki o wolność Ojczyzny. Bezbłędnie znają "Katechizm małego Polaka", śpiewają hymn narodowy, recytują wiersze o Polsce, śpiewają piosenki o treściach patriotycznych. Znają i nazywają symbole narodowe, znają nazwy największych polskich miast, nazwę polskiego morza i najwyższych gór. Pokazują na mapie Polski miasta nad Wisłą. Wiedzą, kto jest najbliższym sąsiadem Polski, także to, że Polska jest krajem europejskim i należy do Unii Europejskiej. Są świadome tego, że obecnie władzę w kraju sprawuje prezydent i rząd, znają imię i nazwisko obecnego prezydenta. Na Dzień Święta Niepodległości wykonały chorągiewki, udekorowały okna sal przedszkolnych. Są świadome przynależności narodowej.

Urszula Michalewska

« lut