27.01.2016 r nasze przedszkole było bardzo bezpiecznym miejscem. Wszystko to za sprawą naszych gości – pań policjantek z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Misia Poli. Już samo pojawienie się umundurowanych policjantek w przedszkolu wywołało w dzieciach mnóstwo emocji – od radości i zaciekawienia, aż po lęk i niepokój, ale sympatyczny Miś Poli oraz uśmiech gości łagodził te obawy. Panie policjantki w czasie spotkania w niezwykle przystępny sposób przekazały dzieciom istotne informacje związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem – nas, jako uczestników ruchu drogowego, pasażerów, zwracając uwagę na konieczność noszenia odblasków lub kamizelek odblaskowych podczas spacerów. Zaprezentowały również, z naszym aktywnym udziałem, sposób prawidłowego zachowania się , kiedy zaatakuje nas pies, czyli przyjęcie pozycji tzw. "żółwika". Rozmawialiśmy również o postępowaniu w tzw. sytuacjach trudnych np. kiedy się zgubimy w supermarkecie lub kiedy mamy kontakt z osobą obcą.W czasie spotkania, dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami i posiadaną wiedzą,  dotyczącą bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań , znajomością numerów telefonów alarmowych i rozpoznawaniem sytuacji, w jakich należy z nich korzystać. Za wspólnie spędzony czas podziękowaliśmy gościom piosenkami okolicznościowymi oraz upominkami. Wszyscy otrzymaliśmy odblaski oraz zestawy pomocy związanych z bezpieczeństwem. Był również czas na kontakty indywidualne z policjantkami oraz wspólne fotografie.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Miejskiej Policji w Lublinie insp. Dariuszowi Szkodzińskiemu oraz p. Adamowi  Karasiowi za pomoc w organizacji tego spotkania.

Marta Maik, Marzena Szymuś

« lut