Dzień Niezapominajki to święto obchodzone od kilkunastu lat 15 maja. Ma ono na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, czy sytuacji. Święto to zachęca  do pamiętania o bliskich, życzliwości, otwarcia na drugiego człowieka , jego potrzeb i dostrzeżenia go w swoim otoczeniu. Uroczyste spotkanie związane z obchodami tego dnia zorganizowane przez SOSW w Załuczu odbyło się 18 maja 2016 r. w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej. Uczestniczyły w nim w charakterze widzów dzieci i wychowawczyni z grupy  " Sowy mądre głowy" na zaproszenie P. dyr. Justyny Gutek oraz P. Elżbiety Wlaszczyk- Sulowskiej. Dzieci obejrzały barwne przedstawienia wykonane przez wychowanków ośrodka w Załuczu pt. "Na jagody" oraz " Żwirek i Muchomorek", wysłuchały koncertu w wykonaniu zespołu Krajka oraz wysłuchały i obejrzały występ swoich ubiegłorocznych kolegów i koleżanek z grupy, a obecnie pierwszoklasistów, prezentujących piosenkę o tematyce wiosennej oraz taniec z chustami. Miały również okazję do wykazania się wiedzą przyrodniczą min. na temat głównej bohaterki dnia, czyli niezapominajki oraz do wspólnego recytowania wiersza" Niezapominajki". Wspólnie spędzone chwile. oprócz wrażeń estetycznych, były dla przedszkolaków okazją do nawiązywania kontaktów z dziećmi z ośrodka szkolno- wychowawczego z Załucza. Pełni wrażeń, po powrocie do przedszkola postanowiliśmy w ramach podziękowań za zaproszenie oraz  przygotowaną  słodką niespodziankę, wyrazić wszystkie nasze wrażenia i towarzyszące nam w tych wspólnie spędzonych chwilach emocje, w formie prac plastycznych. Powstały z prac dzieci albumik  " Niezapominajka oczami przedszkolaków z Niedrzwicy Dużej "  razem z gorącymi podziękowaniami za spotkanie zostanie przekazany przez wychowawczynię na ręce organizatorów obchodów tej uroczystości.

Serdecznie dziękuję P. dyr Justynie Gutek, P. Elżbiecie Wlaszczyk- Sulowskiej oraz P. Beacie Jaśkowskiej- Morek za zaproszenie ,  ciepłe przyjęcie oraz słodką niespodziankę dla dzieci.

– Marzena Szymuś z grupą " Sowy mądre głowy"

« mar