19 maja 2016 r. dzieci, wychowawczynie oraz chętni rodzice z pięciu grup przedszkolnych " Misie", " Tygrysy", " Minionki" , " Słoneczka" oraz " Sowy mądre głowy"  wzięli udział w II Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków", czyli projekcie zachęcającym nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej. Celem projektu było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Na propozycję przeprowadzenia imprezy w naszym przedszkolu dzieci od pierwszych chwil były " na tak". W czwartek, o godz. 10.00 w sportowych strojach, z numerami startowymi,  zgromadziliśmy się na boisku szkolnym , gdzie dzięki uprzejmości P. Jarosława Zaborskiego – nauczyciela wuefu z Gimnazjum z Niedrzwicy Dużej, uczestniczyliśmy w profesjonalnej, rozgrzewce  która miała nas przygotować do biegu. A potem nastąpiło to, na co czekaliśmy już od rana – bieg. Na początku indywidualnie pokonywaliśmy slalom mędzy pachołkami, a następnie był bieg grupami do mety. W biegu uczestniczyło łącznie 103 przedszkolaków, a nasz łączny wynik wyniósł 2575 metrów ! Bieg nie miał charakteru konkursu, więc wszyscy jego uczestnicy czuli się zwycięzcami. Na potwierdzenie udziału w maratonie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki oraz medale. Największą, jednak nagrodą było dla nich samo uczestnictwo w imprezie. Oczywiście, już przygotowujemy się do następnej edycji maratonu, która odbędzie się za rok.

Serdecznie dziękujemy P. Jarkowi Zaborskiemu oraz chętnym rodzicom za włączenie się i pomoc przy realizacji imprezy !

wychowawczynie i przedszkolaki

« mar